29.09.2015

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XIII - "Budujemy nowy dom" - Kamienny krąg

      Tym oto piątym w kolejności postem o tworzeniu Kamiennego kręgu kończę przygodę z tworzeniem tejże makiety jak i z XIII edycją Figurkowego Karnawału Blogowego. Wpis ten prześlę do gospodarza tej edycji FKB czyli Pieti i czekam na kolejną w której mam nadzieję uda mi się ponownie wziąć udział.


     W zasadzie nie ma zbytnio o czym pisać kolumny przykleiłem do podstawki klejem polimerowym, elementy które są łączone wcześniej spinowałem aby mieć pewność, że się nie rozpadną. Cała roślinność to produkty gotowe, które wystarczy tylko przykleić stosując wikol. 
     Osobiście jestem zadowolony z wykonanej pracy, to pierwsza makieta do powoli powstającego stołu, mam już kilka kolejnych w produkcji i jak już je skończę to chętnie podzielę się efektami swojej pracy.













28.09.2015

Kamienny krąg. Część IV.

      I tak oto dotarliśmy do czwartej już odsłony tworzenia kamiennego kręgu. W tym etapie swoje wysiłki skupiłem na pomalowaniu elementów samego kamiennego kręgu oraz kamieni rozrzuconych po całej makiecie. Całość była pokryta czarnym pokładem który na początku rozjaśniałem odcieniami szarości zacząłem od Codex Grey, następny był Space Wolves Gray, a na samym końcu wszystko delikatnie pomalowałem Bleached Bones, Bestial Brown i Iyaden Darksun. Wszystkie farby nakładałem na kamienne element  stosując metodę suchego pędzla. Piasek który przykleiłem przede wszystkim w załamaniach kolumn pomalowałem w ten sam sposób co piach na podstawce. 




     Następnie zabrałem się za malowanie pnączy. Bazowym kolorem był Scorched Brown, który rozjaśniałem stosując Bestial Brown i Steel Legion Drab. Tak ozdobione pnącza obkleiłem gąbką, która ma imitować listowie.

     W kolejnym etapie, zapewne już ostatnim zajmę się upiększaniem pozostałej części poprzez doklejanie elementów roślinności, jakiś szkieletów, uzbrojenia oraz maźnięcia wszystkiego pigmentami (będzie to mój debiut z tym materiałem).






25.09.2015

Recenzja - Cursed Fantasy Treasure Terrains

Czwartym i zapewne nie ostatnim kupionym w firmie Ristuls extraordinary market zestawem jest Cursed Fantasy Treasure Terrains. Tak jak i poprzednie zestawy ten również wykonany jest z wysokiej jakości żywicy, pozbawiony wad odlewniczych, w skali 28mm co można zobaczyć na poniższych zdjęciach.
Ja zapewne wykorzystam te elementy do wykonania znaczników kosztowności oraz upiększenia makiet. Kolejny raz polecam produkty firmy Ristuls extraordinary market.






23.09.2015

Kamienny krąg. Część III.

     Trzecim etapem w tworzeniu makiety kamiennego kręgu było pomalowanie piasku. Jako podkład posłużyła mi farba w kolorze Scorched Brown (stara paleta GW), następnie całość pomalowałem kolorem Bleached Bones (stara paleta GW) stosując metodę dry brush, a na koniec naniosłem kolor Iyanden Darksun również suchym pędzlem.
 



     Jak widać w porównaniu do poprzedniego etapu dodałem jeszcze kilka drobniejszych kamieni, które pomalowałem w pierwszej kolejności na kolor czarny, a następnie metodą suchego pędzla naniosłem na nie kolor szary (Shadow Gray). Mam nadzieję, że w kolejnym uda mi się już pomalować kolumny oraz domalować kamienie bo czasu coraz mniej.

22.09.2015

Znaczniki trujących gazów

     "W między czasie" - to taki ulubiony zwrot szefa i żony. Bo według tych osób w między czasie można zrobić dodatkową kalkulację, przeprowadzić szkolenie, odkurzyć dom czy też umyć naczynia. Współczuję tym którzy mają żonę za szefa :D
     Ale jest też czasami tak, że i mi zdarza się mieć również taki swój między czas. Tak właśnie jest w tym przypadku, bo tworząc Kamienny krąg doszło do zbiegu takich zdarzeń, że między czas wystąpił, który skrzętnie wykorzystałem. A doszło do tego w momencie gdy na podstawkę nałożyłem piasek i czekam aż wyschnie klej.
     Tą wolną chwilę postanowiłem wykorzystać na stworzenie znaczników trujących gazów do systemu Warheim FS, których może być maksymalnie sześć w jednym ze scenariuszy. Poniżej efekt mojej pracy.



21.09.2015

Kamienny krąg. Część II.

     W drugim etapie zająłem się upiększaniem jeśli tak można powiedzieć kolumn poprzez dodanie na nich pnączy wykonanych z green stafu. Dłubanie w tej zielonej masie plastycznej do łatwych nie należy przynajmniej jeśli się nie ma wprawy aczkolwiek wykonanie kilku pnączy nie było zbyt problematyczne. Poniżej kilka fotek z rzeźbienia.




     Następnie na wcześniej przygotowaną podstawkę nakleiłem takie oto gotowe elementy które plątały mi się w pudle, kilka kamieni oraz szary budowlany gruboziarnisty piasek.



     A tak wygląda całość jak już się poukłada kolumny.


16.09.2015

Kamienny krąg. Część I.

      Pierwszy raz biorę udział w tej jakże fajnej zabawie którą zapoczątkował Inkub prowadzący blog Wojna w miniaturze. Jakoś wcześniej nigdy nie miałem czasu albo z tematem nie było mi po drodze. Tym razem temat który narzucił Pietia: "Budujemy nowy dom" jest jak najbardziej na czasie jeżeli chodzi o tematykę którą się zajmuję obecnie. Mam nadzieję, że trzynasta edycja będzie dla mnie szczęśliwa i uda mi się ukończyć projekt.

     Jak zauważyliście dominującym systemem bitewnym w który gram jest Warheim FS i to właśnie do tego systemu mam zamiar zrobić sobie tereny. Jako, że w systemie tym potyczki rozgrywane są na dwóch rodzajach stołów: miejskim i wiejskim postanowiłem, że jako pierwszy bo i łatwiejszy w wykonaniu będzie stół wiejski. Oprócz standardowych jak na bitewniaki przystało terenów w postaci górek, lasów, obelisków, rzek itp w scenariuszach rozgrywanych w Warheim FS pojawiają się bardziej sprecyzowane tereny, które muszą być wystawione na stole. Poniżej wymienię te tereny/znaczniki, które kiedyś będę chciał wykonać:
1) Most + rzeka.
2) Kamienny krąg.
3) Znaczniki trujących gazów.
4) Chata guślarza.
5) Płonące furgony.
6) Wieża z rogiem Taala.
7) Znaczniki insektów.
8) Chata "Pod łysym zbójem).
9) Przydrożna świątynia.
10) Tabor.
11) Znaczniki ruchomych piasków.
12) Wulkan.
13) Święty gaj.
14) Moczary.
15) Sadzawka.
16) Rogatki.
17) Więzienie.
18) Magiczne koryto.

     Na pierwszy ogień pójdzie Kamienny krąg, do stworzenia którego wykorzystam elementy z zestawu Arcane Ruins. Zestaw ten był jakiś czas temu dokładniej przeze mnie prezentowany na łamach blogu więc nie będę się na jego temat rozpisywał. 
     Przy tworzeniu makiet moim skromnym zdaniem najważniejszy jest PLAN i tak też do tego przedsięwzięcia podszedłem. Pierwszym etapem było rozmieszczenie, tak na próbę elementów które docelowo mają się znaleźć na pilśniowej podstawce. Starałem się tak je ułożyć aby teren był urozmaicony, ładny i zarazem grywalny - ponieważ to jest również niezwykle istotne. Nie tworzę makiet po to by ładnie wyglądały na półce tylko po to by urozmaicały pole bitwy i wzbogacały jego walory estetyczne, a w związku z tym, że mają się znaleźć na polu bitwy muszą być grywalne, innymi słowy - żeby swobodnie dało się rękę tu i ówdzie wsadzić w celu przestawienia pacynek. Skoro już mamy PLAN to przystępujemy do działania.
     Część pierwsza. Z wielkiego arkusza płyty pilśniowej - uważam ten materiał za niezwykle przydatny do tworzenia makiet jako podstawę - wyciąłem sobie mniejszy kawałek na który następnie przeniosłem elementy i obrysowałem je ołówkiem.



     Taką płytę z obrysem ruin poddałem następnie obróbce nożykiem modelarskim aby wygładzić jej krawędzie i nadać odpowiedni kształt.




11.09.2015

Recencja - Fantasy Treasure Chests Kit

W związku z tym, że dawno nie wrzucałem żadnej recenzji :DDDD postanowiłem to zaniedbanie czym prędzej nadrobić. 
Recenzja ta będzie dotyczyć kolejnego już produktu firmy Ristuls extraordinary market, a mianowicie Fantasy Treasure Chests Kit. Zestaw składa się z dwunastu skrzyń odlanych w żywicy w skali 28 mm.
Rzeźba przedmiotów jest bardzo szczegółowa, niezwykle zróżnicowana pomiędzy poszczególnymi skrzyniami, jakość odlewu jest na wysokim poziomie - nie zauważyłem żadnych wad odlewniczych, skala przedmiotów jest jak najbardziej zachowana.
     Skrzynie można wykorzystać zarówno do urozmaicenia wyglądu makiet jak i świetne znaczniki np w takich systemach jak Mordheim i Warheim FS. Polecam po raz kolejny produkty firmy Ristuls extraordinary market.