11.01.2014

Ghast #2

     Po pierwsze kolejny model do systemu Warheim, po drugie kolejny do bandy Nieumarłego taboru ludu Strigosu, po trzecie kolejny Ghast... i w końcu po czwarte kolejny model dla kumpla :) Tym razem jest to prezent noworoczny :)

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2014 AREO!!!

     Schemat kolorystyczny podobny do wampira Strigoi, którego prezentowałem ostatnio, to tak aby zachować spójność bandy.

A tu tak dla przypomnienia:

GHAST:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 35 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Niektórzy Strigoi pozwalają skosztować swej krwi także Ghoulom. Zmieniając te piszczące, nędzne kreatury w śmiertelnie niebezpiecznych myśliwych zwanych przez uczonych Starego Świata Ghastami.
Zajmujące wyższą pozycję w hierarchii Ghasty zdają się być nieco bardziej masywne a ich ciała poruszają się z nieco większą pewnością, niż przygarbione, pokraczne sylwetki ghouli. Często zdarzą, się także że dużo bardziej pojętne Ghasty często przewodzą grupom ghouli wypełniając bardziej skomplikowane rozkazy Wampira lub Nekromanty.

 

BROŃ/PANCERZ: Ghast posiada zdolność broń naturalna z cechą oręża ZATRUTY ATAK. Ghast nigdy nie może używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
GŁÓD KRWI, STRACH.
GHAST:
Ghoul który znajduje się w odległości nie przekraczającej 6” od Ghasta, może przerzucić nieudany test CECH PRZYWÓDCZYCH, wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Należy pamiętać, że umiejętność ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Ghast jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.
WIĘZY KRWI: Ghast związany z Wampirem więzami krwi bez wahania gotowy jest poświęcić swe życie w obronie swego pana. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Ghast, jeśli stoi w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdaje test INICJATYWY i przejmuje szarże, której celem jest Wampir. Jeśli szarżujący model wzbudza STRACH, jako podstawę testu należy użyć wartości współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE Wampira będącego celem szarży.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz