19.01.2017

Mistrz Inżynier

     Model ten zacząłem malować w zeszłym roku ale nie skończyłem. A, że do pomalowania zostało naprawdę niewiele postanowiłem po raz kolejny odpocząć od powozu i domalować Inżyniera. Dobrze, że nie mam zbyt wiele takich modeli do liźnięcia pędzlem bo bym nigdy tego powozu nie skończył.MISTRZ INŻYNIER:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 60 ZK
PODSTAWKA: 25 X 25 MM

     Mistrzowie Inżynierowie Krasnoludów Chaosu są niezrównanymi konstruktorami, którzy łącząc inżynierię i tajemną wiedzę, tworzą śmiercionośny oręż i zabójcze machiny wojenne. Najsławniejszym, a zarazem najbardziej przeraźliwym dziełem Mistrzów Inżynierów z Zorn Uzkul jest demoniczny oręż - broń w której Krasnoludowie Chaosu zaklęli pomniejsze demony. Tylko Mistrzowie Inżynierowie z Zorn Uzkul, dzięki żelaznej sile woli, są w stanie efektywnie posługiwać się tym piekielnym orężem. Nieszczęśników, którzy zginą ranieni tą przerażającą bronią czeka los dalece gorszy od śmierci, bowiem demoniczny oręż pochłania dusze zabitych śmiertelników, więżąc je na wieczność w więzieniu z zimnej stali. 
     Mistrz Inżynier to ekspert w wielu dziedzinach. Po pierwsze i przede wszystkim jest mężnym wojownikiem, a jego umiejętności pozwalają mu zająć wysoką pozycję pośród Krasnoludów Chaosu. Dodatkowo jest wziętym rzemieślnikiem, który potrafi zrobić wszystko z metalem i kamieniem, począwszy od odlania działa, przez projektowanie silników parowych po sporządzenie planów fortyfikacji czy kopalni.


BROŃ/PANCERZ: Mistrz Inżynier posiada SZTYLET i MŁOT BOJOWY, gracz wedle uznania może wyposażyć bohatera w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU KRASNOLUDÓW CHAOSU Z ZORN UZKUL.
ZASADY SPECJALNE:
DRUŻYNA OBSŁUGI, TRUDNY DO ZABICIA, ZASADZKA.
DEMONICZNY ORĘŻ: Dzięki zaklętym w orężu pomniejszym demonom, Mistrz Inżynier na początku każdej fazy walki wręcz może posługiwać się orężem tak, jakby broń posiadała jedną z następujących cech: DRUZGOCZĄCY, PRECYZYJNE UDERZENIE, PRZEBICIE PANCERZA lub SZYBKI. Jeśli broń posiada już którąś z cech oręża, zdolność Mistrza Inżyniera nie wpływa na broń, chyba że Krasnolud Chaosu wybierze cechę, której broń nie posiada.
INŻYNIER: Krasnoludowie Chaosu to agresywni i waleczni wojownicy wspieramy przez doświadczonych Mistrzów Inżynierów. W grze odzwierciedla to zasada wedle której jedna z grup stronników, znajdująca się w odległości nieprzekraczającej 6” od bohatera, może użyć w fazie strzelania jako podstawę testu wartość współczynnika UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE Mistrza Inżyniera lub skorzystać z jednej, znanej przez bohatera zdolności z listy umiejętności STRZELECKICH. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Mistrz Inżynier w bieżącej turze biegł, skorzystał z umiejętności lub zasady specjalnej używanej w fazie magii lub fazie strzelania, strzelał, skakał, szarżował, upadł, wspinał się został Oszołomiony!, Powalony na ziemię!, Wyłączony z akcji! lub wykonywał jakiekolwiek inne działania poza zwykłym ruchem.

NIENAWIŚĆ: Krasnoludowie Chaosu, zdradzeni przed wiekami przez klany z południa i opuszczeni przez krasnoludzkich Przodków, walcząc z Khazadami z Gór Krańca Świata oraz Kultem Pogromców z Karak Kadrin podlegają zasadzie specjalnej NIENAWIŚĆ.


Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.


6 komentarzy:

 1. Zawsze lubiłem te krasie. Z wszystkimi ich wadami i zaletami:)
  Malowanie bardzo ładne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki kozacki chaos dwarf!!! Zazdraszczam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie dobrałeś kolory - bardzo fajny inżynier.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałem aby był niestandardowy i chyba mi się udało - dzięki.

  OdpowiedzUsuń