31.12.2015

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XVI - "Woda, woda, woda" - Bagno #1

     XVI Figurkowy Karnawał Blogowy stanowić powinien o śniegu i mrozie, który o tej porze roku winien gościć za oknami domów ale niestety albo stety aura jest dalece odmienna od tego stanu i Sławek zaproponował temat: "Woda, woda, woda". Tej notabene też za wiele nie ma :D     Jako, że inicjatywa FKB bardzo mi się podoba, temat jest zbieżny z moimi obecnymi działaniami to przystąpiłem do tworzenia :D Tereny na stół wiejski powolutku zwiększają swoją liczbę, a że bagien jeszcze nie mam to postanowiłem sobie takie sprawić w liczbie czterech sztuk. Dzisiaj prezentuję debiutancką tą pierwszą.
     Tak żeby nie było zbyt krótko to opiszę proces tworzenia. Na wycięty i wymodelowany kawałek płyty MDF nakleiłem za pomocą kleju wikol dwie warstwy piasku aby brzegi bagna były dostatecznie wysokie. Następnie rozpocząłem malowanie piasku wykorzystując farby w kilku odcieniach brązu i zieleni. Gdy już miałem wszystko pomalowane przykleiłem elementy plastikowe (bitsy), a bagno wypełniłem grubą warstwą wikolu. Następnego dnia (bo taka gruba warstwa kleju długo schnie) wikol pomalowałem farbami tak aby w miarę przypominał kolor bagna i ponownie zalałem grubą warstwą wikolu. Na piasek dokleiłem mech, kwiaty, trawki, a w bagno wkleiłem kawałki długiego włosia które ma imitować sitowie.And that's it.6 komentarzy:

 1. Zacnie wygląda. Śliczne są te białe (różowe chyba też ale słabiej je widzę :) kwiatki, co to za produkt?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. A nie wiem co to za kwiatki, te białe mam z kwiaciarni. Takie suszone gałązki można kupić do stroików. Natomiast te różowe to żona przytaszczyła jakiś krzak który usechł i go przygarnąłem z radością. Szkoda, że nie mogę Ci bardziej precyzyjnie odpisać :(

   Usuń
 2. Całkiem przyjemne bagienko. Tonąłbym ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, ja już utonąłem :) Tworzę kolejne trzy :D

   Usuń