Nieumarła horda Liczmistrza

     Nekromancja to magia śmierci, która w odróżnieniu od magii Shyish, jest praktyką wynaturzoną. Wykorzystując moc Dhar Nekromanta przedłuża swoje życie i powstrzymuje śmierć, gwałcąc w ten sposób najświętsze prawo natury. Najbardziej przerażające zaklęcia wymagają zwykle długotrwałych rytuałów. Na Nekromantach zasłużenie ciąży jak najgorsza reputacja, co zmusza ich do praktykowania swojej sztuki w ukryciu i tajemnicy. Zawsze muszą wyprzedzać o krok ścigających ich łowców czarownic, rycerzy zakonnych i kapłanów. W Imperium praktykowanie Nekromancji jest zakazane, a schwytanych czarowników pali na stosie.
     Nekromanci zawsze cierpią także na trupozę - rodzaj choroby psychicznej, charakterystycznej właśnie dla nich - osoby zdrowe nie spędzają czasu na zabawianiu się z brudnymi i zakażonymi trupami. Trupoza zaczyna się jako żądza odkrycia tajemnicy nieśmiertelności dzięki studiowaniu Nekromancji, ale z biegiem czasu czarnoksiężnik coraz bardziej pogrąża się w chorobie, która staje się czystą manią badania zwłok. Nekromanci opętani są obsesją śmierci: zdolni do ogromnych poświęceń, by tylko oglądać oraz badać trupy i rozkoszować się przeobrażaniem ich w Zombie i Szkielety.
     Nekromancja zajmuje się kontrolą i kierowaniem istot zmarłych oraz Ożywieńców. Nekromanci mogą przyzywać i kontrolować Ożywieńce pod warunkiem, że mają odpowiednie surowce - świeże zwłoki lub też zwłoki z cmentarza czy innego miejsca pochówku. Nekromanta nie musi wykopywać zwłok; rzucenie czaru przyzwania spowoduje, że martwe ciała same wykopią się z ziemi, by służyć czarownikowi.
     Licz powstaje poprzez rytuał przeprowadzony przez Nekromantę w celu osiągnięcia nieśmiertelności. W procesie tym dusza Nekromanty zaklęta zostaje w odpowiednim pojemniku zwanym relikwiarzem lub filakterium, a sam Nekromanta umiera, stając się Nieumarłym. Rytuał ten są w stanie przeprowadzić jedynie najpotężniejsi Nekromanci. Licza unicestwić można jedynie poprzez zniszczenie filakterium, gdyż nawet po kompletnym zniszczeniu jego ciała Licz jest w stanie odtworzyć swoją postać.
     Licze stali się odrażającymi i cierpiącymi istotami, przez lata uwięziony w diabelskiej matni. Ich umysłowe i cielesne funkcje podtrzymuje potężna magia ale ciała rozkładają się, tak jak gdyby byli prawdziwymi trupami.
     Jedynym celem napędzającym egzystencję Liczów jest żądza zwiększenia mocy i zdobycie władzy. Jakiekolwiek inne sprawy interesują ich tylko wtedy, jeśli mają związek z ich nadrzędnym celem. Zazwyczaj egzystują w samotności, z wyboru odrzucając jakiekolwiek związki ze światem żywych. Ich zainteresowanie bywa czasami rozpalane na powrót jakimś ważnym wydarzeniem natury osobistej.
     Licze nie interesują się pojęciami dobra i zła i nie mają żadnych oporów natury moralnej, kiedy pokonują przeszkody dzielące je od wyznaczonego celu. Nie wynika to jednak ze złej natury, a bardziej z postrzegania żyjących jako istot o znikomym znaczeniu.
     Licze potrafią trwać całe wieku, nie zmieniając się. Do przodu popycha je żądza odkrywania nowych aspektów magii, niedostępnych śmiertelnikom. Z powodu tej obsesji czasem zapominają całkowicie o swej poprzedniej egzystencji. Niewielu nadal korzysta ze swych dawnych imion, bezużytecznych kiedy dawno wyzbyli się resztek człowieczeństwa. Poznanie prawdziwego imienia Licza daje poznającemu niezwykłą moc, ale ściąga te na niego ogromne niebezpieczeństwo.
     Z wyglądu Licze przypominają zasuszone ludzkie zwłoki. Ich oczodoły są czarne i puste, jednak w głębi każdego z nich znajduje się niewielki świecący punkt, służący jako oko. Licze widzą równie dobrze w bezpośrednim świetle słonecznym jak w najgłębszej ciemności. Otacza je zawsze aura chłodu i ciemności, budząca strach w mniej mężnych sercach. Zazwyczaj odziane są w poszarpane łachmany, w których jednak można się dopatrzyć świetnego kroju i bogatej formy, jaką posiadały za życia właściciela.
     Pokonanie Licza w walce jest bardzo trudne, ale jeszcze trudniejsze jest jego zniszczenie. Wymaga to, oprócz całkowitego zniszczenia ciała, odnalezienia i zniszczenia także relikwiarza z duszą nieumarłego, inaczej nazywanego filakterium. Ponieważ Licz zazwyczaj dokłada wszelkich starań, aby dobrze ukryć i zabezpieczyć swoje filakterium, może to być zadanie długie i niebezpieczne. /cyt. Podręcznik do Warheim FS, Mitterherbst by Quidam Corvus/


BOHATEROWIE

LICZMISTRZ
Stan liczbowy: 1/1
 
Wpisy na blogu:
***
 
NEKROMANTA
Stan liczbowy: 1/1

 
Wpisy na blogu:

***

MUMIA
Stan liczbowy: 2/2Wpisy na blogu:
***


GHAST
Stan liczbowy: 1/1Wpisy na blogu:
Ghast #3

***

  STRONNICY 


ZOMBIE
Stan liczbowy: 6/13
 
Wpisy na blogu:

***


SZKIELET
Stan liczbowy: bez ograniczeń


Wpisy na blogu:


***
GHOUL
Stan liczbowy: 5/5


Wpisy na blogu:

***

UPIÓR
Stan liczbowy: 3/3
 

Wpisy na blogu:
Wight WHQ 3/6 

***
CZARNY RYCERZ
Stan liczbowy: 0/3
Wpisy na blogu:


***

GRAVEIR
Stan liczbowy: 0/1
 


Wpisy na blogu:

***

RÓJ NIETOPERZY
Stan liczbowy: 1/1 
 
 
Wpisy na blogu:

***

MROCZNY WILK
Stan liczbowy: 0/5
Wpisy na blogu:


***

MACHINY 

RYDWAN
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:

***


ŚCIERWOWÓZ
Stan liczbowy: 0/1
 


Wpisy na blogu:

***

NIEUMARŁA HORDA LICZMISTRZABrak komentarzy:

Prześlij komentarz