Jaszczuroludzie z Lustrii


     Na pokrytym dżunglą kontynencie Lustrii leży chylące się ku upadkowi, zrujnowane imperium Jaszczuroludzi. Lustria była ongiś królestwem bogów, gdzie przed eonami rządzili tajemniczy Pradawni, a Jaszczuroludzie byli ich sługami. Kiedy Wielka Katastrofa sprowadziła Chaos, Pradawni opuścili ten świat. Pozostawieni samym sobie Jaszczuroludzie musieli podjąć się interpretacji Wielkiego Planu, dzieła rozpoczętego przez ich panów. Owo dzieło trwa nieprzerwanie, i dziś, w erze rosnącej potęgi Chaosu, zimnokrwiści mieszkańcy Lustrii pozostają czujni i gotowi ukarać każdego, kto spróbuje przeszkodzić w wypełnieniu ich świętej misji. 
     Pochodzenie Jaszczuroludzi ginie w pomroce dziejów, kiedy to mityczni bogowie-stworzyciele odwiedzili ten świat i uformowali go w zgodzie ze swym Wielkim Planem. W gorących dżunglach Lustrii zimni, obcy i enigmatyczni Jaszczuroludzie wypełniają misję powierzoną im przez ich dawno zaginionych panów. 
     Rasa Jaszczuroludzi została stworzona przez tajemniczych Pradawnych, boskie istoty, których imperium obejmowało nie tylko ten świat, ale rozciągało się również w przestrzeni kosmicznej i czasie. Potworny kataklizm zmusił Pradawnych do porzucenia planety i pozostawienia swych sług, Jaszczuroludzi, na pastwę nieodwołalnie zmienionego świata. 
     Jaszczuroludzie obejmują różnorodne podgatunki. Każdy z nich jest jednakowo beznamiętny i nieodgadniony, a przy tym dziki i całkowicie oddany swym z dawna zaginionym stworzycielom. Przywódcami imperium są Slannowie, rozdęte, nieruchawe istoty, których magiczne moce przewyższają możliwości nawet Elfich Mistrzów Wiedzy Tajemnej. Żołnierzami imperium są Saurusy – skupieni na jednym celu, potężni wojownicy władający ciężką, nabijaną kolcami bronią, wykonaną z brązu bądź obsydianu i odziani w kościane pancerze. Rzemieślnikami i zarządcami są Skinki, niewielkie i płoche, a przy tym szybkie i zwinne na polu bitwy, gdzie walczą jako zwiadowcy i wojownicy.
     Imperium Jaszczuroludzi jest odmienne od pozostałych. Jaszczuroludzie nie przychodzą na świat tak jak inne stworzenia. Całe pokolenie zwane skrzekiem samoistnie wypływa, w pełni uformowane, z lęgowych jezior tudzież z wilgotnych jaskiń rozciągających się pod miastami-świątyniami. Cały skrzek czeka ten sam los, czy przyjdzie mu się stać Świątynnymi Strażnikami Saurusów, których zadaniem będzie ochrona Magów-Kapłanów czy potężnymi Kroxigorami, którym powierzy się odbudowę zrujnowanego miasta-świątyni. Jakakolwiek rola została im przeznaczona, Jaszczuroludzie wypełnią ją w ramach Wielkiego Planu Pradawnych. 
     Kompania Jaszczuroludzi w pełnej gotowości bojowej tworzy zjawiskową i potężną, a jednocześnie barwną i różnorodną siłę bojową. Trzon drużyny stanowią Saurusy wspierani przez zwinne Skinki, które rażą wroga pociskami z dmuchawek i zasypują go oszczepami. Saurusy dosiadające tępych, lecz bez wątpienia potężnych Zimnokrwistych tworzą niszczycielskie szeregi kawalerii. Jaszczuroludziom towarzyszą także przerażające stworzenia, takie jak wielkie Kroxigory. /cyt. Podręcznik do Warheim FS, Mitterherbst by Quidam Corvus/

BOHATEROWIE

WÓDZ SKINKÓW
Stan liczbowy: 0/1 - PEPE
Stan liczbowy: 0/1 - AREO
Stan liczbowy: 1/1 - BENEK


Wpisy na blogu:
Wódz Skinków #1

***

KAPŁAN SKINKÓW
Stan liczbowy: 0/1 - PEPE
Stan liczbowy: 0/1 - AREO
Stan liczbowy: 1/1 - BENEK


Wpisy na blogu:
Kapłan Skinków #1
***

SAURUS
Stan liczbowy: 0/2 - PEPE
Stan liczbowy: 0/2 - AREO
Stan liczbowy: 2/2 - BENEK

Wpisy na blogu:
Saurus #1-2
***

STRONNICY 

SKINK
Stan liczbowy: bez ograniczeń - PEPE
Stan liczbowy: bez ograniczeń - AREO
Stan liczbowy: bez ograniczeń (6) - BENEK


Wpisy na blogu:

***

SKINK KAMELEON
Stan liczbowy: 0/5 - PEPE
Stan liczbowy: 0/5 - AREO
Stan liczbowy: 0/5 - BENEKWpisy na blogu:


***
JEŹDZIEC ZIMNOKRWISTYCH
Stan liczbowy: 0/3 - PEPE
Stan liczbowy: 0/3 - AREO
Stan liczbowy: 3/3 - BENEK


Wpisy na blogu:

***
JEŹDZIEC TERRADONÓW
Stan liczbowy: 0/3 - PEPE
Stan liczbowy: 0/3 - AREO
Stan liczbowy: 0/3 - BENEKWpisy na blogu:


***
KROXIGOR
Stan liczbowy: 0/1 - PEPE
Stan liczbowy: 0/1 - AREO
Stan liczbowy: 1/1 - BENEKWpisy na blogu:

***


SALAMANDRA
Stan liczbowy: 0/1 - PEPE
Stan liczbowy: 0/1 - AREO
Stan liczbowy: 0/1 -BENEKWpisy na blogu:
***

MACHINY 

RYDWAN ZIMNOKRWISTYCH
Stan liczbowy: 0/1 - PEPE
Stan liczbowy: 0/1 - AREO
Stan liczbowy: 0/1 - BENEKWpisy na blogu:

***

JASZCZUROLUDZIE Z LUSTRII


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz