30.05.2017

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XXXIII - "Robimy rzeczy z innych rzeczy!"

    Gospodarzem tej edycji Figurkowego Karnawału Blogowego jest Dziadu z Lasu autor bloga o tej samej nazwie :) Zadanie  które postawił przed blogerami czyli zrobienie czegoś z niczego :D nie jest proste i szczerze mówiąc nie miałem pomysłu na tą edycję, aż do wczoraj.       Ogólnie rzecz ujmując mam dosyć dobrą wyobraźnię przestrzenną aczkolwiek nie jest ona aż tak dobra abym mógł ogarnąć jeden sektor stołu, a co dopiero cały stół zastawiony makietami. Poza tym, jeżeli czegoś nie przeleje się na papier to później bardzo łatwo obraz zaciera się w pamięci, zwłaszcza przy moim trybie pracy, który jest niezwykle nieregularny i zazwyczaj strasznie rozciągnięty w czasie (czytaj, robię coś gdy mam zajawkę, a jak jej nie mam to nie robię).
     Dlatego postanowiłem wykorzystać kawałek tektury :D wycięty z pudła w którym dostarczono wielki zapas żarcia dla mojego kota. Przy pomocy linijki, długopisu, miarki i flamastrów naniosłem na jeden arkusz wstępny plan pierwszej dzielnicy mozolnie powstającego miasta do Warheim FS. Kolory mają odróżnić wysokości poszczególnych poziomów, bo mam taki pomysł aby stół posiadał pięć poziomów: rzeka (N), nadbrzeże (b.k.), poziom pośredni (Ż), poziom właściwy (Z) i podwyższenie (krata) dodatkowo drogi pokolorowałem na różowo (R). I tak z niczego powstał plan miasta, wiem, poszedłem po bandzie :D Ale co tam.

 Przed
 Po
 Z makietami

14 komentarzy:

 1. Podziwiam poczucie humoru, ale jako szkic dla przyszłym poczynań także może być :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bez czytania pomyślałam, że zrobiłeś planszówkę dla dzieci :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, ja też czasami oglądam tylko fotografie... ;p

   Usuń
 3. Ha! Proste, ale praktyczne - pole bitwy w wersji turystycznej ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idziemy z postępem i z osiągnięciami :D

   Usuń
 4. Mi to się skojarzyło z szybką matą do gry. Ale plan wygląda bardzo zachęcająco, szczególnie, gdy wziąć po uwagę różnicę poziomów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż to ma mi ułatwić pracę ale trochę mózgownicą będę musiał ruszyć.

   Usuń
 5. Też myślałem,że to coś na Dzień Dziecka ;-) Wizualizacja bardzo potrzebna rzecz. Co to za budynki na ostatniej focie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko w swoim czasie. Jak skończę to się pochwalę.

   Usuń