23.07.2021

Recenzja - Rome's Legions of the Republic (II)

     No to kolejny zestaw Rzymian na tapecie, tym razem będzie to Rome's Legions of the Republic (II). Zestaw ten składa się aż z 60 plastikowych modeli. Ramki z modelami zostały umieszczone w tekturowym pudełku na odwrocie którego można znaleźć prostą instrukcję sklejania figurek. Taki sposób pakowania wyprasek uważam za dobre ich zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Plastik jest dobrej jakości i dobrze się go obrabia nożem modelarskim, a jest to niestety konieczne z uwagi na fakt, że na modelach znajduje się niewielka linia podziału. Rzeźba modeli jest urozmaicona, zawiera sporo szczegółów i z całą pewnością muszę stwierdzić, że dużo bardziej podoba mi się w porównaniu do rzeźby modeli Greków, których recenzje mogliście przeczytać początkiem roku. Figurki umieszczono na dziewięciu ramkach, na sześciu znajdziemy modele legionistów w zbrojach piersiowych (sześciu na każdej ramce) oraz modele lekkiej piechoty np Velites (dwa modele na każdej ramce), natomiast na pozostały trzech ramkach umieszczono dwa modele lekkiej piechoty np Velites oraz Centuriona i muzyka bądź chorążego w zależności jaką opcję złożenia figurki wybierzemy. Podsumowując z tego zestawu jesteśmy wstanie złożyć 36 Hastati bądź Princeps lub 18 Triati i 18 Hastati bądź Princeps, dodatkowo 18 modeli lekkiej piechoty Velites oraz 3 Centurionów i 3 modele muzyków bądź sztandarowych. Mimo, że ramki się powtarzają i figurki na nich umieszczone są przez to identyczne to ilość uzbrojenia, głów czy też tarcz pozwala na złożenie różnorodnych modeli.  Podobnie do poprzednich zestawów od Victrix Limited ten również nie zawiera podstawek - czyli musicie się liczyć z ewentualnymi dodatkowymi kosztami. 
     Uważni czytelnicy pewnie zauważyli, że recenzja tego zestawu jest praktycznie identyczna z recenzją poprzedniego zestawu legionistów. To fakt! Jest to spowodowane tym, że różnica pomiędzy zestawami polega tylko i wyłącznie na opancerzeniu legionistów, w poprzednim zestawie mieliśmy w jednej ramce sześciu legionistów w kolczugach (każdy z tych modeli miał własną pozę), a teraz legioniści ci zostali przyodziani w napierśniki (tu również każdy z nich ma własną pozę). Pozostałe komponenty jak uzbrojenie, tarcze, głowy oraz reszta modeli czyli Velites, Centurioni i muzycy/sztandarowi są identyczni w obu zestawach. 
     Mimo, że oba zestawy Rzymskich legionistów różni tak niewiele to i tak polecę ten zestaw ze względu na świetną jakość i rzeźbę modeli - ZA RZYM!!! 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz