30.10.2013

Ghast #1

     Ten post to taka odskocznia od malowania Zwierzoludzi. Chociaż tą figurkę pomalowałem już jakiś czas temu to nie miałem okazji zamieścić jej zdjęć na blogu. Więc oto ona figurka Króla Ghouli z zestawu Vampire Lord on Zombie Dragon / Terrorgheist. Wybrałem ten model aby reprezentował Ghasta w drużynie Nieumarłego taboru ludu Strigosu.

GHAST:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 35 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Niektórzy Strigoi pozwalają skosztować swej krwi także Ghoulom. Zmieniając te piszczące, nędzne kreatury w śmiertelnie niebezpiecznych myśliwych zwanych przez uczonych Starego Świata Ghastami.
Zajmujące wyższą pozycję w hierarchii Ghasty zdają się być nieco bardziej masywne a ich ciała poruszają się z nieco większą pewnością, niż przygarbione, pokraczne sylwetki ghouli. Często zdarzą, się także że dużo bardziej pojętne Ghasty często przewodzą grupom ghouli wypełniając bardziej skomplikowane rozkazy Wampira lub Nekromanty.BROŃ/PANCERZ: Ghast posiada zdolność broń naturalna z cechą oręża ZATRUTY ATAK. Ghast nigdy nie może używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
GŁÓD KRWI, STRACH.
GHAST:
Ghoul który znajduje się w odległości nie przekraczającej 6” od Ghasta, może przerzucić nieudany test CECH PRZYWÓDCZYCH, wynik drugiego rzutu jest ostateczny. Należy pamiętać, że umiejętność ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Ghast jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.
WIĘZY KRWI: Ghast związany z Wampirem więzami krwi bez wahania gotowy jest poświęcić swe życie w obronie swego pana. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Ghast, jeśli stoi w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdaje test INICJATYWY i przejmuje szarże, której celem jest Wampir. Jeśli szarżujący model wzbudza STRACH, jako podstawę testu należy użyć wartości współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE Wampira będącego celem szarży.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.2 komentarze:

  1. Nieziemsko ładne malowanie i model- imo chyba najładniejszych ze strzygowych.

    OdpowiedzUsuń
  2. Z tym malowaniem to przesadziłeś :) ale w kwestii modelu to masz rację jest całkiem niezły chodziarz modele do VC z szóstej bodajże edycji reprezentujące wampiry Strigoi również mają klimat i dają radę.

    OdpowiedzUsuń