25.05.2014

Razordon Hunting Pack 1/4

     Jak już wspomniałem przy poprzednim wpisie będę się starał wykończyć podstawki figurek do armii Lizardmen. Dzisiaj na tapecie Razordon z obstawą poganiaczy.

"Kolczaste Razordony są dużymi stworzeniami, które mieszkają w Dorzeczu Amaxonu, polując na wielkie, skrzydlate owady, będące plagą tego regionu. Razordony mają unikalną metodę polowania: są pokryte kolcami, które wystrzeliwują jednym potężnym naprężeniem mięśni. Pojedyncza strzałka zabija większość ich ofiar. Pocisk jest kolczasty i jeśli stworzenie przeżyje atak, a następnie wyrwie kolczastą strzałkę, zada sobie tak dotkliwe obrażenia, że i tak umrze. Zdarza się, że największe z Kolczastych Razordonów polują na potężne stegaosy. Powalenie takiego przeciwnika wymaga wielu strzałek, lecz jeśli Razordonowi uda się ta sztuka, nie będzie musiał polować przez wiele tygodni.
     Jako biegły i zabójczy myśliwy Kolczasty Razordon, choć sam jest potężną bestią, jest czasem tropiony przez większe stworzenie z dżungli Lustrii. Na szczycie łańcucha pokarmowego znajduje się Karnozaur, a głęboko w dżungli zamieszkuje wielu innych drapieżców. Kolczasty Razordon dysponuje unikalną obroną. W obliczu ataku wystrzeliwuje całe tuziny strzałek w pojedynczym, silnym spazmie.
     Zmuszenie Kolczastych Razordonów do wystrzelenia strzałek jest bardzo proste – Skinki po prostu dźgają bestię ostrą włócznią i kryją się.
     Jaszczuroludzie używają tych stworzeń również do powstrzymywania szarż przeciwnika. Kiedy wróg się zbliża, zwierzę bierze to za zagrożenie i reaguje tak, jakby atakował je obcy drapieżnik. Wróg zostanie przebity setkami strzałek, a ci, którzy nie padną od pierwszej salwy, wykrwawią się na śmierć w wyniku odniesionych ran."
- cytat Księga Armii Jaszczuroludzie.

Razordon ze skinkami. Razordon.
 

 Skinki.


2 komentarze: