18.10.2014

Pies pasterski

     Psy są na topie :) poprzednio były to Psy bojowe do drużyny Łowców Czarownic, tym razem kolej na Psy pasterskie dla Niziołków z Krainy Zgromadzenia. Podobnie jak poprzednio tak i tym razem na modele psów wykorzystałem figurki z zestawu Farmer Maggot and Hounds. W związku z tym, że figurki te są dwuwymiarowe postanowiłem przynajmniej trochę je urozmaicić i jeden z psów ma wykrzywioną głowę, drugiemu oddzieliłem ogon od nogi i lekko wykrzywiłem, a trzeci z kolei zmienił trochę pozę. Może nie są to w istocie psy pasterskie ale przynajmniej skalą odpowiadają Niziołkom w stu procentach.

PIES PASTERSKI:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 15 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Wytresowane i udomowione psy są stosunkowo rzadkie w Starym Świecie, chociaż stada dzikich psów można spotkać zarówno na obszarach leśnych i wiejskich jak również w miastach. Większość dzikich psów wywodzi się od zwierząt myśliwskich, które uciekły lub zostały opuszczone przez swych właścicieli i powróciły do swojej pierwotnej, dzikiej natury. Są padlinożercami atakującymi tylko osłabione lub zranione istoty. Często pożerają resztki ciał zwierząt, pozostawionych przez inne drapieżniki.
     Psy pasterskie są hodowane przez Niziołki z Krainy Zgromadzenia, którzy docenili ich niezwykłe cechy obrońcy stad zwierząt hodowlanych przed drapieżnikami.







BROŃ/PANCERZ: Psy pasterskie posiadają zdolność broń naturalna. Psy pasterskie nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
ZWIERZĘ.
SFORA:
W walce wręcz psy pasterskie dosłownie wspinają się jeden na drugiego, wiedzione dziką chęcią zaatakowania wroga. Każdy pies pasterski stojący bezpośrednio za innym modelem psa pasterskiego, który walczy wręcz może zaatakować i zostać zaatakowany przez związany walką wręcz model przeciwnika.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.




 Porównanie skali z Niziołkiem

2 komentarze:

  1. To teraz dla odmiany jakieś koty by się przydały :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Niestety ale Cię zawiodę, będą jeszcze raz psy :) A później to... się zobaczy.

      Usuń