30.12.2014

Strzelec 1/10

     Zazwyczaj gdy tworzę rozpiskę do bandy Khazadów z Gór Krańca Świata to po zakontraktowaniu i wyekwipowaniu czwórki bohaterów starcza mi jeszcze złotych koron na wynajęcie dwóch Strzelców. Osobiście wolę gdy Strzelcy są wyposażeni w kuszę niż w muszkiety krasnoludzkie ze względu na większy zasięg i fakt, że w początkowej fazie kampanii modele przeciwnika zazwyczaj nie mają zbyt dużego współczynnika wytrzymałość.
     Prezentowany model jest ostatnią figurką po Tanie i Długobrodym, która pochodzi z zestawu Dwarf Lord and Shieldbearers. Aby mogła zostać Strzelcem musiałem ją delikatnie przerobić - ujmując i dodają to tu, to tam... kilka elementów :) 


STRZELEC:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 45 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Odkąd Khazadzi pojawili się w Górach Krańca Świata towarzyszyła im ulubiona broń dystansowa, czyli kusza. Przewyższa ona znacznie swym zasięgiem żałosne łuki Goblinów, a siłą strzału może położyć nawet Czarnego Orka. W dzisiejszych czasach liczba tych, którzy zaufali muszkietom powoli dorównuje kusznikom, a kusza przestaje być dominującą bronią strzelecką. Jednak kusza nigdy nie zniknie na zawsze. Kusznicy są uparci i wolą ufać własnej ocenie dystansu i siły wiatru, niż polegać na nowomodnych urządzeniach. Poza tym, wielu Krasnoludom żal pieniędzy na proch. W końcu wystarczy trochę siły, a bełt poleci równie daleko co kula.
     Krasnoludowie specjalizujący się w używaniu muszkietów noszą miano Gromowładnych. Z natury metodyczne i technicznie uzdolnieni Khazadzi potrafią w zdyscyplinowany sposób ładować i prowadzić ogień nawet wtedy, gdy wróg podejdzie naprawdę blisko. Rzadko też pudłują, jak ma to miejsce w przypadku mniej zdyscyplinowanych żołnierzy. Wielu Gromowładnych używa wykonanych własnoręcznie muszkietów, w których zastosowali dodatkowe usprawnienia bądź też najnowsze ulepszenia opracowane przez Inżynierów. Między Gromowładnymi istnieje pewien rodzaj rywalizacji, co który zrobił, by jego broń była bardziej celna, co w rezultacie sprawia, że muszkiety Krasnoludów należą do najbardziej precyzyjnych broni tego typu w całym świecie.BROŃ/PANCERZ: Strzelec posiada SZTYLET oraz KUSZĘ lub MUSZKIET KRASNOLUDZKI, gracz wedle uznania może wyposażyć Strzelca w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU KHAZADÓW Z GÓR KRAŃCA ŚWIATA.
ZASADY SPECJALNE:
ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2), TRUDNY DO ZABICIA.


Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog. 

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajnie wyszedł. Podoba mi sie również kolorystyka- fajna jesienna, spójna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny. Tylko zwróć uwagę, że w ostatniej edycji podręcznika zasięg broni nieprochowej został skrócony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. W ostatniej edycji zostały wprowadzone różne dziwne rzeczy :) Niekoniecznie dobre imo. jak np skrócenie zasięgów i brak losowania statystyk.

   Usuń
  2. Zależy od punktu widzenia :)

   Usuń
 3. To nie jest tylko mój punk widzenia :) eot.

  OdpowiedzUsuń