15.12.2014

Tan

     Krasnoludy to akurat takie figurki w których można przebierać do woli, można powiedzieć, że do koloru do wyboru - każdy znajdzie coś dla siebie. Ale mnogość modeli rodzi również problemy związane z wyborem odpowiednich figurek bo jest ich tak dużo, a wszystkich nie da się wykorzystać. Ja na model Tana wybrałem model Lorda którego zdjęcie prezentuję poniżej.


     Myślę, że dokonałem słusznego wyboru. Uważam, że figurka ta wyśmienicie nadaje się na reprezentowanie Tana. Krasnoludy które niosą tarczę również wykorzystałem w mojej bandzie i już niebawem również zagoszczą na łamach bloga.

TAN:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 1
KOSZT REKRUTACJI: 85 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Najpotężniejszymi wojownikami wśród Krasnoludów są Tanowie. Każdy z nich, nierzadko przez wiele wieków, zbierał ogromne doświadczenie bitewne w zmaganiach z wrogami swojej rasy. Przywódcy Krasnoludów są bardzo biegli w sztuce walki, a swe nauki pobierali zarówno od członków starszyzny klanowej jak też od czcigodnych Kowali Run. Gdy przychodzi czas ich dowodzenia, wiedzą więcej niż większość dowódców innych ras, a ich przygotowanie zostało sprawdzone na wielu bitewnych polach. Doświadczenie to i mądrość znać po ich brodach, jasnym świadectwie, że inni Krasnoludowie winni podążać za ich przykładem.
     W bitewnym zgiełku to właśnie Tanowie, odziani w najprzedniejsze pancerze i dzierżący w dłoniach runiczne topory, szukać będą najpotężniejszych przeciwników, stawać twarzą w twarz z furią potworów czy potęgą mrocznej magii, przeciwstawiając im swą odwagę, honor i najczystszą stal.BROŃ/PANCERZ: Tan posiada SZTYLET i TOPÓR KRASNOLUDÓW, gracz wedle uznania może wyposażyć dowódcę w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU KHAZADÓW Z GÓR KRAŃCA ŚWIATA.
ZASADY SPECJALNE:
ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2), TRUDNY DO ZABICIA, ZASADZKA.
DOWÓDCA:
Khazadzi z Gór Krańca Świata to świetnie wyszkoleni, odważni i lojalni wojownicy, dowodzeni przez charyzmatycznych i doświadczonych szlachciców. W grze odzwierciedla to zasada wedle której model (bohater lub stronnik), który znajduje się w odległości nie przekraczającej 12” od swojego Tana, może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE swojego DOWÓDCY. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Tan jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.
4 komentarze:

  1. Świetne ma te skrzydełka przy hełmie. Przypomina nieco Asterixa :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jedna z ładniejszych figurek! Ma moc. Coś z tyłu jeszcze będzie miał?

    OdpowiedzUsuń
  3. Dzięki, z tyłu powinna być księga. Ale jak kupiłem go na rynku wtórnym bez tego gadżetu i pewnie zyska tarczę kiedyś :)

    OdpowiedzUsuń