26.04.2014

Skryba - Najemne Ostrze 4/36

     Model Skryby jest drugim modelem z zestawu Citizens of the Empire, Marchant and Scribe. Jak już wcześniej wspomniałem modele te pierwotnie były odlewane z metalu następnie GW wypuściło je w żywicy aby w końcu uśmiercić i wycofać z produkcji. Mój model jest metalowy z czego bardzo się cieszę bo osobiście strasznie nie lubię modeli żywicznych.
     Figurka wygląda dosyć zabawnie szczególnie z tymi świeczkami na głowie, jeżeli chodzi natomiast o malowanie to większość modelu zajmuje jego szata więc było szybkie i proste. Kultywując "tradycję" nadawanie imion Najemnym Ostrzom, Skryba również takowe otrzymał - Hendrik Kramp.
      Ten model Najemnego Ostrza dosyć często występuje w moich rozpiskach dzięki swoim zasadom bywa niezwykle przydatny chociaż w przypadku wyrzucenia 1 na zwoje skryby może trochę namieszać w strategii.

SKRYBA:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 25 ZK
ŻOŁD: 15 ZK
PRESTIŻ DRUŻYNY: +9 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Znaczna część obywateli Starego Świata nie potrafi czytać ani pisać. Fach skryby cieszy się więc dużym poważaniem. Prawie każdy ośrodek władzy, jednostka wojskowa lub zakon religijny potrzebują znacznej liczby skrybów do prowadzenia ksiąg i rachunków. Istnieją także skrybowie, którzy pracują dla potrzeb zwykłych Ludzi, pisząc za nich listy lub odczytując otrzymane wiadomości. Skrybowie są ludźmi wykształconymi i oczytanymi. Wielu z nich decyduje się na bardziej zaszczytną karierę prawnika lub uczonego. Niektórzy, znużeni czytaniem o przygodach innych Ludzi, wyruszają na szlak, by zapisać w kronikach ludzkości rozdział o własnych wyczynach. Zazwyczaj znają kilka języków obcych, są zatem doskonałymi towarzyszami dalekich wypraw.
UWAGI: Skryba może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Łowcy czarownic, Muszkieterzy z Nuln, Piechota Morska z Marienburga, Strażnicy dróg z Averlandu, Zbrojna kompania z Ostlandu, Zbrojni z Middenheim, Żołnierze z Reiklandu, Zbrojną chorągiew z Kisleva, Piraci z Sartosy, Psy Wojny oraz Kult Ducha Chaosu, Kult Dzieci Zagłady, Kult Sybarytów, Kult Purpurowej Dłoni, Krasnoludów Chaosu z Zorn Uzkul, Nieumarła świta hrabiego von Carstein, Nieumarły orszak księżnej Lahmi, Nieumarły poczet Krwawych Smoków, Nieumarły sabat rodu Nekrarch, Nieumarły tabor ludu Strigosu.
     Skryba, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności AKADEMICKICH. Ponadto, skryba może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:
BUCHALTER: Niektórzy skrybowie to uzdolnieni buchalterzy, nieustanie szukający w księgach przychodów i rozchodów sposobów na zwiększenie zysku. W trakcie sekwencji po potyczce, jeśli skryba nie został Wyłączony z akcji!, na potrzeby zasad sprzedaży Łupów! drużyna traktowana jest tak jakby sprzedała jedną część Łupu! więcej, niż ma to faktycznie miejsce.
EKONOM: Najmita posiada naturalną smykałkę do interesów i potrafi bardzo racjonalnie zagospodarować majątkiem drużyny. W trakcie sekwencji po potyczce, na potrzeby zasad sprzedaży Łupów! drużyna traktowana jest tak jakby liczba modeli w kompanii była o jeden poziom niższa, niż ma to faktycznie miejsce (do minimalnego poziomu 1-3 modeli).
OBIEŻYŚWIAT: Skryba w swoim życiu wiele podróżował, zdobywając rozległą wiedzę. Drużyna w której służy najmita otrzymuje premię +1 do rzutu na eksplorację.BROŃ/PANCERZ: Skryba posiada SZTYLET i KAGANEK.
ZASADY SPECJALNE:
ZWOJE SKRYBY: Skryba może użyć zwojów przed rozpoczęciem rozgrywania potyczki. Po rozłożeniu zwojów należy wykonać rzut K6 którego wynik odczytany z TABELI ZWOJÓW SKRYBY określi zawartość pism posiadanych przez najmitę.


 

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

 Skryba.
 
 Skryba plus pozostałe Najemne Ostrza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz