24.11.2014

Herszt Nocnych Goblinów

     Piątoedycyjne Nocne Gobliny miały to "coś" czego brakowało już nowszym modelom. Pewnie gdyby były bardziej dostępne i tańsze to pokusiłbym się o zebranie bandy bazującej na tych modelach. No ale... nie jest tak pięknie i pewnie nie będzie. Póki co prezentuję Herszta do bandy Nocnych Goblinów, która ma się ukazać w najbliższym czasie w systemie Warheim.
HERSZT NOCNYCH GOBLINÓW:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 1
KOSZT REKRUTACJI: 50 ZK
PODSTAWKA: 20X20 MM 

     Hierarchia Orków ustalana jest według prostych zasad – rządzą najsilniejsi i najlepsi wojownicy. U Nocnych Goblinów droga na szczyt nie jest taka prosta, gdyż są one bardziej przebiegłe i tchórzliwe od swych większych krewniaków. Ulubioną taktyką Nocnych Goblinów jest skryte knucie i planowanie. Chociaż otwarte walki pozostają jakąś opcją, to sięgają po nią zwykle ci najbardziej zdesperowani. Wszystkie Nocne Gobliny walczą nieczysto, a najbardziej podstępne z nich są najniebezpieczniejsze i prawdopodobnie to one wdrapią się na szczyt hierarchii drobnych Goblinoidów. Nazywa się ich Hersztami, a nawet Dziurowładcami, Królami-Wodzów czy Wielkimi Szczwaniakami.


BROŃ/PANCERZ: Herszt Nocnych Goblinów posiada SZTYLET i WŁÓCZNIĘ, gracz wedle uznania może wyposażyć dowódcę w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NOCNYCH GOBLINÓW.
ZASADY SPECJALNE:
ZASADZKA.
DOWÓDCA:
Hersztowie Nocnych Goblinów to brutalni i bezlitośni DOWÓDCY, którzy siłą pięści i grotem włóczni wprowadzają porządek w szeregach drużyny. W grze odzwierciedla to zasada wedle której postać (bohater lub stronnik), która znajduje się w odległości nie przekraczającej 6” od swojego Herszta, może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE swojego DOWÓDCY. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Herszt Nocnych Goblinów jest Oszołomiony!, został Powalony na ziemię! lub Ucieka!.


4 komentarze:

 1. Swietny ludek! Lubie takie oldschoolowe gobaski. Ta snotlingowa bron improwizowana mnie zawsze rozczula :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię ale nie mam :( ten jest dla kumpla.

   Usuń
 2. Elegancki paskudnik. Po minie widać, że na grzybach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Rzeczywiście minę ma klawą, mógłby się jeszcze ślinić :)

   Usuń