11.11.2014

Nocne Gobliny #2

     Oto kolejne Nocne Gobliny, których bandę obecnie mam na warsztacie. Ponieważ poprzednio nic nie wspominałem na temat samych modeli to teraz trochę na ich temat napiszę. Są to modele które wyszły wraz z ukazaniem się siódmej edycji Warhammer Fantasy Battle w podstawowym pudle promującym nową edycję. Wystąpiły one tam razem z krasnoludami i w przeciwieństwie do pokurczy z tego pudełka są o wiele lepszymi miniaturami. Jak na gobliny są w końcu małe w przeciwieństwie do modeli z edycji szóstej, ich rzeźba jest całkiem prosta ale uważam, że w tej prostocie przy odpowiednim malowaniu można dostrzec piękno miniatur. Proszę bardzo kolejna czwórka Nocnych Goblinów, za jakiś czas pokażę całą dziesiątkę.NOCNY GOBLIN:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0+
KOSZT REKRUTACJI: 15 ZK
PODSTAWKA: 20X20 MM 

     Przed wielu laty jedno z plemion Goblinów zasiedliło jaskinie Gór Krańca Świata. Wraz z upływem kolejnych stuleci stało się ono oddzielnym rodzajem, znanym jako Nocne Gobliny. Nocne Gobliny przywykły do ciemności i kiedy przychodzi im wędrować po otwartej przestrzeni, wolą robić to nocą, chowając się za dnia. Wiele z nich przywdziewa powłóczyste, poobdzierane płaszcze, szpiczaste czapy i wyposażone w kaptury peleryny, które chronić je mają przed znienawidzonymi promieniami słońca.
     Nocne Gobliny chętnie zasiedlają opuszczone twierdze Khazadów i większość Krasnoludzkiego Imperium roi się od owych nikczemnych stworzeń. Zdarza się, że Khazadzi próbują odzyskać utracone włości, ale też Gobliny odkrywają jakieś przejście do krasnoludzkich tuneli, a wtedy obie rasy ścierają się w bitwie w trzewiach gór. Prastara nienawiść czyni z Khazadów i Nocnych Goblinów zaciekłych wrogów, a jedni i drudzy prędzej zginą, niż oddadzą choć piędź ziemi swym przeciwnikom.
     Podobnie jak cała reszta Goblinów, również Nocne Goblin są ostrożnymi, a wręcz tchórzliwymi stworzeniami. Różnicy można dopatrzeć się w fakcie, że Szamani przygotowują ich do bitwy, pojąc ogromnymi ilościami uwarzonego z grzybów piwa, które wyostrza instynkty i polepsza refleks, prowadzać z czasem do drgawek i paranoi. W miarę upojenia Nocne Gobliny rozpoczynają coraz to głośniejsze, fałszywe śpiewy, które echem niesie się po tunel Gór Krańca Świata, aż do bram krasnoludzkich twierdz.


BROŃ/PANCERZ: Nocny Goblin posiada SZTYLET i MACZUGĘ, gracz wedle uznania może wyposażyć model w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NOCNYCH GOBLINÓW.
ZASADY SPECJALNE:
DRUŻYNA OBSŁUGI.
CHORĄŻY:
W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 25 zk można awansować jednego Nocnego Goblina na chorążego drużyny. 
SYGNALISTA: W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 20 zk można awansować jednego Nocnego Goblina na sygnalistę drużyny.
ROZMIAR RZONDZI: W zasadzie wszyscy bohaterowie spodziewają się, że niżsi w hierarchii od nich stronnicy będą uciekać, więc widok taki nie jest dla nich powodem do zmartwienia. A przeciwnie, widok uciekających maluczkich przypomina tym większym i odważniejszym, że to oni są w drużynie najlepsi. Uwzględniając ten stan rzeczy w momencie określania czy Nocne Gobliny muszą wykonać test rozbicia, każdy Wyłączony z akcji! model Nocnego Goblina, Nocnego Hop-Goblina, Goblińskiego Fanatyka, Snotlinga i Squiga liczony jest jako pół modelu.

2 komentarze:

  1. Fajna zgraja, ale co do krasnali to będę protestował :-) Podobają mi się bardziej niż 6-edycyjni pseudo-wikingowie, choć daleko im do 4-edycyjnych baryłek - wzoru nie do pobicia :-) P.S. pierwsza fotka wyszła kapkę nieostra, autofocus chyba złapał tylną kartkę. Polecam ustawić f/8 albo więcej, to nie będzie takich niespodzianek.

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki. Foty robione telefonem więc nawet nie wiem czy są tam takie opcje.

    OdpowiedzUsuń