29.01.2016

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XVII - "Celebrities!"

     To już siedemnasta edycja Figurkowego Karnawału Blogowego, którego gospodarzem po raz drugi jest Maniex, autor bloga Maniexite. Tematem obecnej odsłony jest "Celebrities!" czyli przedstawienie postaci filmowej, książkowej, komiksowej itd za pomocą figurki. Tym razem mam zamiar przedstawić aż dwa modele (miały być trzy ale z Wiedźmą jesteśmy obrażeni), a mianowicie:

1) Quasimodo z bajki "Dzwonnik z Notre Dame".Dzwonnik z Notre Dame (ang. The Hunchback of Notre Dame) – film animowany powstały w 1996 roku w wytwórni Walta Disneya w reżyserii Gary’ego Trousdale’a i Kirka Wise’a, będący luźną adaptacją powieści Wiktora Hugo Dzwonnik z Notre Dame. Animacja Disneya doczekała się swojej kontynuacji Dzwonnik z Notre Dame II po 6 latach (jednak powstała ona bez udziału reżyserów i scenarzystów oryginału).
     Film opowiada o losach Quasimodo, tajemniczego dzwonnika z Notre Dame. Quasimodo jest dzieckiem cyganki, która zginęła z ręki sędziego Frollo, opętanego ideą oczyszczenia miasta z wyrzutków. Quasimodo znalazł schronienie w katedrze, ale jego opiekun, zabójca jego matki, zabronił mu opuszczać katedrę, więc jego jedynymi przyjaciółmi są trzy kamienne gargulce. Quasimodo marzy jednak o życiu między ludźmi. W dniu dorocznego święta błaznów Quasimodo za namową gargulców dołącza do tańczącego tłumu. Tam poznaje piękną cygankę Esmeraldę. W tym samym czasie do miasta przybywa młody kapitan Febus, by służyć sędziemu. Wszyscy spotykają się na festynie. Odtąd Febus i Quasimodo muszą wybierać pomiędzy miłością do Esmeraldy a posłuszeństwem wobec Frolla.

Powieść Dzwonnik z Notre Dame ma wiele wydań filmowych i animowanych:2) Zombie z serialu "The Walking Dead".


Żywe trupy (ang. The Walking Dead) – amerykański serial telewizyjny, stanowiący adaptację komiksu o tym samym tytule. Światowa premiera serialu miała miejsce 31 października 2010 roku.
     Akcja serialu skupia się na grupie ludzi, którzy starają się przeżyć w post-apokaliptycznym świecie opanowanym przez zombie. Większość akcji filmu rozgrywa się w obszarze metropolitarnym oraz w okolicy Atlanty w Stanach Zjednoczonych. Głównym celem bohaterów serialu jest szukanie schronienia i ucieczka z dala od hord zombie (w polskim tłumaczeniu: szwendaczy (ang. walkers)), które atakują każdą żywą istotę, i których samo ugryzienie z czasem staje się śmiertelne i powoduje przemianę w zombie. Fabuła koncentruje się głównie na problemach grupy, których podstawowym celem jest utrzymanie własnego życia oraz stawianie czoła trudnym sytuacjom w kontaktach z innymi ludźmi, którzy przetrwali po katastrofie, czy w przypadkach śmierci członka grupy. Na czele grupy stoi policjant Rick Grimes, który obudził się ze śpiączki w świecie zdominowanym przez szwendaczy. Przed katastrofą był on zastępcą szeryfa. Grupa na każdym kroku staje w obliczu wyzwań świata, w jakim przyszło im żyć. Zmagać się muszą nie tylko z zombie ale również innymi ocalałymi. Obraz przedstawia zachowania ludzkie w skrajnych przypadkach, gdy struktury społeczeństwa już nie istnieją.


Btw dla tego modelu zakrzywiłem czasoprzestrzeń i ni stąd ni zowąd pojawił się post o nim tutaj.

13 komentarzy:

 1. Ha,jak przysało na króla karnawału, Quasimodo wygląda super;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super. Trochę żałuję że też nie nawiązałem do jakiejś postaci z literatury ... np. Kot w Butach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ha, a ja stawiałem że wystawisz tego Drega jako Igora z Frankensteina ;)

  Quasimodo też z niego dobry :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem fanem MR F. i nawet nie wiedziałem, że tam jakiś Igor był :/

   Usuń
  2. Spodobałby ci się ;)

   https://www.google.pl/search?q=igor&safe=off&client=ms-android-samsung&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi7hN28iNDKAhUEDZoKHQ82DkMQ_AUIBygB

   Usuń
 4. Quasimodo jak ta lala, niestety zgłosili się już debiutanci do prowadzenia FKB. O ile się wyrobią z wpisem styczniowym, to mają jednak pierwszeństwo ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli nie ukradną mi pomysłu to może w marcu się zgłoszę.

   Usuń
 5. Quasimodo super! Gratuluje pomysłu i wykonania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaki to celebryta jak unika rozgłosu i siedzi w zamknięciu ;) Świetny model !

  OdpowiedzUsuń