27.01.2016

Nekromanta #1

     Powoli kończę zapoczątkowaną na początku miesiąca akcję "W 30 dni dookoła cmentarza". Nekromanta jest przedostatnim modelem z tej ogromnej watahy nieumarłych jaką pomalowałem w styczniu. Figurka pochodzi z systemu Mordheim i zapewne jest znana ludziom obeznanym w temacie mrocznego miasta. Niezwykle klimatyczna o prostej dwuliniowej rzeźbie, tylko ramię z mieczem jest doklejane aby nadać jej bardziej przestrzenną formę. Malowanie bardzo proste bo i czasu nie było za wiele.

 
NEKROMANTA:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 45 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Nekromanci są czarnoksiężnikami zajmującymi się mroczną mocą, czerpaną ze świata umarłych. Mogą obcować z duszami zmarłych, a także wzywać ożywieńców. Ze względu na samą naturę ich magii, większość Ludzi ich unika, nienawidzi i boi się nawet bardziej niż demonologów. Nekromanci nigdy nie mogą pracować otwarcie, z wyjątkiem obszarów największego bezprawia w Starym Świecie – Mousillon i Sylvanii. Wszędzie indziej ukrywają się w opuszczonych osadach, gdzie miejscowe cmentarze zapewniają im surowiec do uprawiania ich odrażającej sztuki. Podobnie jak demonologowie, Nekromanci są stale prześladowani przez łowców czarownic, a większość Ludzi czuje głęboką odrazę do Nekromancji.


BROŃ/PANCERZ: Nekromanta posiada SZTYLET i KOSTUR, gracz wedle uznania
może wyposażyć czarownika w dodatkowy oręż z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO TABORU LUDU STRIGOSU.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA.
MAG:
Nekromanta zna jedno zaklęcie ze znanej mu Dziedziny Nekromancji. Więcej informacji znajduje się w ROZDZIALE XXIIII: MAGIA.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

6 komentarzy:

 1. Ach miałem go kieeedyś:)Super figurka i bardzo ładne malowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Szkoda, że już nie masz :/

   Usuń
 2. Genialna rzeźba (szczególnie ta kryza pod łysiną), szabelka też nasuwa wiele miłych skojarzeń. Malujesz w ogóle bardzo fajne figurki, które często wykraczają po za sztampę ogólnie przyjętych systemów gier bitewnych. Bardzo podoba mi się tak asortyment stuffu, który oporządzasz jak i samo malowanie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Cóż jestem bardziej kolekcjonerem niźli graczem stąd może mam trochę inne preferencje jeżeli chodzi o figurki.

   Usuń
 3. Wspaniały ludek. I chyba najlepsze malowanie z całej bandy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Mnie się bardziej podoba szkielet :)

   Usuń