06.01.2016

Ghoul 2/21

     Drugi Ghoul i kolejny zarazem model z szóstej edycji. Ten również pomalowany jest w odcieniach szarości aby poprzedniemu smutno nie było :D Model całkiem fajny, nawet ma kamień do rozłupywania czaszek - specjalnie zakrwawiony :)

GHOUL:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 40 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Z wyglądu Ghoule przypominają zgarbionych, wychudłych Ludzi z potwornie przekrwionymi oczami. Podobno spiłowują sobie zęby, dzięki czemu mają dwa rzędy ostrych, trójkątnych kłów, świetnie nadających się do rozszarpywania ciał ofiar. Jednakże największe przerażenie wzbudzają ich pazury. Dłonie i palce Ghouli są wydłużone i poczerniałe. Paznokcie zmieniły się w długie i grube pazury, spod których sączy się czarny jad. Ghoule wykazują oznaki inteligencji i sprytu, ale często
kłóci się to z ich żądzą krwi. Tak więc to, czy Ghoul zaatakuje otwarcie, czy też uderzy z zaskoczenia, zależy od tego, czy w danej chwili przeważa instynkt przeżycia czy żądzą mordu. Ghoule spotykane są najczęściej na obszarze Sylvanii, gdzie przy drogach czatują na samotnych lub nieostrożnych wędrowców. W razie starcia z liczniejszym przeciwnikiem Ghoule wycofują się, ale potrafią też podążać za taką grupą i nękać ją niespodziewanymi napaściami.
     Pomimo swojego wychudłego, niemal trupiego wyglądu, nocnego trybu życia oraz związku z Wampirami, Ghoule w istocie nie są Nieumarłymi. Służą potężniejszym Nieumarłym, ponieważ wiedzą, że tam dokąd wyruszą panowie życia i śmierci, z pewnością dojdzie do rzezi - a Ghoule są z natury padlinożercami. Są to nędzne, piszczące potwory, groźne tylko w dużej liczbie. Można je czasami zobaczyć nocą na cmentarzach albo na pobojowiskach.BROŃ/PANCERZ: Ghoule posiadają zdolność broń naturalna z cechą oręża ZATRUTY ATAK. Ghoule nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

GŁÓD KRWI, STRACH.
GHOUL:
Ghoule są zbyt nędzni i tchórzliwi by ktokolwiek uznał ich zwierzchność, Ghoule nigdy nie mogą zostać przywódcami Nieumarłego taboru ludu Strigosu. 
Ponadto, jeżeli w rzucie na TABELĘ ROZWOJU Ghoul uzyska wynik Chłopak ma talent! gracz określając dostępne dla bohatera LISTY UMIEJĘTNOŚCI nie może wybrać UMIEJĘTNOŚCI AKADEMICKICH.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

8 komentarzy:

 1. Ten z kamieniem to jeden moich ulubionych. Jak chcesz zrobić nieco bardziej realistyczny śnieg, to zrób z niego i wikolu papkę, następnie ją nałóż na podstawkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten śnieg mi się podoba, bo to są lekko popruszone śniegiem pustkowia. Jak będę robił podstawki typowo zimowe to chętnie skorzystam z twojej rady :)

   Usuń
  2. No właśnie domyśliłem się, że chcesz taki delikatny i właśnie taki dałem przepis - spróbuj, może się przekonasz :-) Do mocniejszego śniegu dodaję sodę (i pigment, żeby nie zżółkła).

   Usuń
 2. Fajny ten model, zapomniałem, że ghoule miewają włosy. Jak się skończy hardkorowy miesiąc, to może jęzor maźnąć trochę innym kolorem? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To on ma jęzor? Nie zauważyłem :/

   Usuń
  2. Chyba muszę zwrócić honor! To, co wziąłem za jęzor w rozdziawionej paszczy, patrząc na pierwsze zdjęcie, na drugim okazało się brodą :P

   Usuń
  3. Wiesz aż wziąłem go do ręki i dokładnie się przypatrzyłem - nie ma jęzora :D

   Usuń