14.01.2016

Szkielet #1

     A było to tak... (początek jak z bajki :D) Maniex swym postem pod którym w komentarzu pochwaliłem się, że mam Zombie z kosą zainspirował mnie do jego malowania, ponadto podsunął mi pomysł aby pomalować Szkielet muzyka do Warheim. Osobiście uważam, że Szkielety w Warheim jeżeli już mają się pojawić na stole to właśnie w postaci muzyka bądź chorążego innego wyboru nie widzę dla tej jednostki.
     W momencie przeszukiwania swoich zasobów natknąłem się również na inny model - Szkielet z kosą - a tak się zarzekałem, że nie mam, normalnie na grób cioci Jadwigi :D A tu taka miła niespodzianka. I oto jest moja odpowiedź na jego post - Szkielet z kosą co prawda nie plastikowy ale równie fajny. Dzięki Maniex za potrójną inspirację - zawsze to trzy pomalowane modele więcej oraz trzy posty więcej :D Oby tak dalej.
SZKIELET:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0+
KOSZT REKRUTACJI: 30 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

    Szkielety są ożywiane przez potężną magię Nekromancją, której użycie zostało zabronione w całym Imperium z tego względu, że umożliwia tworzenie potwornych i nikczemnych karykatur prawdziwego życia. W odróżnieniu od potężniejszych cielesnych Nieumarłych, takich jak Mumie, Szkielety nie zachowują żadnego śladu ducha lub esencji swoich poprzednich właścicieli. Są animowane wyłącznie przez mroczną magię Dhar.
 

BROŃ/PANCERZ: Szkielet posiada WŁÓCZNIĘ i TARCZĘ, gracz wedle uznania może wyposażyć Ożywieńca w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO TABORU LUDU STRIGOSU.
ZASADY SPECJALNE:

NIEUMARŁY, STRACH.
CHORĄŻY:
W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 25 zk można
awansować jeden Szkielet na chorążego drużyny.
SYGNALISTA: W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 20 zk można
awansować jeden Szkielet na sygnalistę drużyny.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajny model i przednie malowanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dzięki. Szkoda, że zdjęcie nie oddaje rzeczywistego efektu rdzy który jest na wszystkich "elementach metalowych".

   Usuń
 2. Wow, jaki oldskul, wypas! A co do szkielecich trębaczy to zawsze mnie ciekawiło jak oni dmuchają w te trąby nie posiadając płuc :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No stary on. Młodszy ode mnie ale i tak stary :D

   Usuń
  2. Ludka zazdroszczę! Który to rok? :)

   Usuń
 3. Poziom odmalowania wysokolevelowych przerdzewień sprzętu wprost fenomenalny. Czerwony płaszcz elegancko z tym wszystkim kontrastuje :) Na razie mój styczniowy faworyt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Mój również jak na razie ;)

   Usuń
 4. Wypasik szkielet ! I ten zniszczony płaszcz dodaje piękna ;)

  OdpowiedzUsuń