07.01.2016

Zombie #1

     Postanowiłem, że dam wam na chwilę odetchnąć od Ghouli i pomalowałem pierwszy model Zombie. Strasznie się z nim męczyłem, taki jakiś toporny jest, a właściwie to są bo reszta Zombie również nie grzeszy urodą. Maniex pod wpisem Ghoul #1 wymienił kilka rodzajów jednostek z szóstej edycji WFB, które były jego zdaniem nieudane, a Zombie znajdowały się na czele tej listy. Chcąc nie chcąc muszę się z nim zgodzić. Spędziłem cały wczorajszy wieczór żeby coś z tego modelu wycisnąć. Efekt mojej mordęgi możecie zobaczyć poniżej. Aż mi się odechciewa jak patrzę na półkę z dziewięcioma pozostałymi Zombie do malowania.


ZOMBIE:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-7
KOSZT REKRUTACJI: 20 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Zombie powstają na skutek mniej więcej tego samego procesu, co Szkielety, ale Zombie są jeszcze mniej efektywne. Ich gnijące ciała utrudniają im poruszanie się i trudno znaleźć istotę, której tak bardzo brakuje zręczności i szybkości jak Zombie. Jednakże nieco łatwiej je stworzyć niż Szkielety, zatem często bywają wykorzystywane jako słudzy i żołnierze dla Nieumarłych panów lub Nekromantów. Brakuje im własnej woli i muszą polegać na utrzymującej je w całości magii Dhar.
     Zombie przypomina poruszające się zwłoki w różnych stadiach rozkładu. Są brudne i ohydne, wszędzie niosą ze sobą zapach grobowej stęchlizny.
 

BROŃ/PANCERZ: Zombie posiadają zdolność broń naturalna. Zombie nigdy nie mogą
używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA, NIEUMARŁY, STRACH.
GHOUL:
Zombie to wyjątkowo twardzi Ożywieńcy, którzy walczą nawet rozczłonkowani. Zombie zostaje Wyłączony z akcji! jedynie przy wyniku 6 w rzucie na TABELĘ EFEKT ZRANIENIA. Wynik 1-5 traktowany jest jako Oszołomiony!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

6 komentarzy:

 1. Te spodenki wyszły klawo. Bardzo mi się podoba inicjatywa 30 ludków w 30 dni. Inni blogowicze powinni iść za Twoim przykładem! Trzymam kciuki za realizację planu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie, że skonwertowałeś model z bitsami imperialnych żołnierzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nawet nie wiedziałem, że to nie jest model zombie w całości :/ Kiedyś wymieniłem się z kumplem i takie zombie dostałem. Ale mnie się podoba.

   Usuń
 3. Szacun za paski na spodniach :D Mi się nie chce nigdy :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś musiałem dodać do tej figurki aby wyglądała lepiej. No i padło na piżamę :D

   Usuń