04.03.2017

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XXII - "Święty Graal"

     Samhain prowadzący blog BarakVarr zaproponował aby tematem XXII odsłony Figurkowego Karnawału Blogowego był "Święty Graal".


     Zapewne dla każdego z nas świętym graalem jest coś innego ale jeżeli osobiście miałbym go szukać wśród figurek które posiadam to wybór jest dla mnie jednoznaczny i oczywisty. Moim Świętym Graalem jest ten oto smok. Widziałem na żywo tylko dwa inne egzemplarze mój jest trzecim. Z tego co udało mi się znaleźć w sieci na jego temat to to, że wyrzeźbił go Kim Graham i był produkowany ok 2000 roku w limitowanej ilości, jest to Black Dragon z Wizard of the Coast D&D Miniatures #40055 (konia z rzędem który to odszyfruje). Jako ciekawostkę powiem wam, że jest to też najcięższa figurka którą posiadam i waży bagatela 572 g, z podstawką pewnie będzie 0,6 kg. Za chwilę włożę go do słoika z rozpuszczalnikiem, już nie mogę się doczekać jego malowania. Poniżej zdjęcia smoka w stanie dziewiczym, które ściągnąłem z internetu aby wam pokazać skalę modelu.


 
Edit: mam mały problem, bo skrzydła są tak duże, że nie nie mieszczą się w otworze od słoika. Chyba pożyczę z kuchni naczynie żaroodporne i w nim przeprowadzę ich kąpiel w rozpuszczalniku.
Ps:"Mam nadzieję, że żona się nie dowie."

6 komentarzy:

 1. Faktycznie biały kruk z tego co czytam!
  A model sam w sobie extra!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zauważył Michał do bieżącej edycji FKB też pasuje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Biały kruk, Święty Graal, Oldschool - nawet pod 3 karnawały się łapie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale się rozpędziłaś. Ale w sumie jakby się tak zastanowić to można by trzy pieczenie na jednym ogniu upiec :D

   Usuń