05.02.2016

Recenzja - Goblin Pirates Salty Dogs

Wygrywając turniej w Katowicach zdobyłem sporo nagród dzięki temu mogę się z wami podzielić spostrzeżeniami na temat poszczególnych produktów i producentów. 
W pierwszej kolejności chciałem zaprezentować figurki Goblinów firmy Kromlech. Wcześniej nigdy nie miałem fizycznej styczności z produktami firmy Kromlech jedynie przeglądałem ich stronę, w gruncie rzeczy wynika to stąd, że większość ich produktów dedykowana jest bardziej pod WH40K niż klimaty fantasy które to znowu ja wolę. Tak czy inaczej posiadają też kilka pozycji które z powodzeniem można zaadoptować w klimatach fantasy, a jednym z nich są właśnie Goblińscy Piraci. 

 

     W pierwszym momencie uderzyła mnie staranność i dokładność z jaką figurki są wykonane. Brak wad odlewniczych, brak nadlewek niebywale szczegółowa ich rzeźba. Trochę różnią się od tych tworzonych kiedyś przez GW (być może taki wymóg, aby nie być ciąganym po sądach, a może taką wizję miał rzeźbiarz). W blisterze znajdziemy pięć miniatur Goblinów, pięć plastikowych kwadratowych podstawek (na stronie producenta można wybrać również okrągłe) oraz komplet dłoni trzymających przeróżne bronie. 
     Osobiście jestem pod dużym wrażeniem tych modeli i zapewne jeżeli kiedyś pojawią się zasady do Goblińskich Piratów w Warheim to dokupię sobie jeszcze pozostałe zestawy tych przeuroczych ludzików.Tutaj zbliżenie na poszczególne modele.
12 komentarzy:

 1. Rzezywisćie, modele bardzo starannie wykonane. Ciekawe wzory. Ich dentysta musi być krezusem ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wygranej! Te figurki naprawdę mają to coś. Zresztą jak wszystkie poprzebierane goblinoidy. Mam model kapitana tych piratów. Świetna sprawa. Dla mnie to model na półkę, grać nim chyba nigdy w nic nie będę, ale też wygrałam go na turnieju, więc kasy nie wydałam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszej kolejności też Ci się zrewanżuję i gratulacje wygranej :) zapewne minęło już sporo czasu od tej wygranej ale co tam :) Zawsze możesz go wstawić do bandy orków.

   Usuń
 3. Toś się obłowił. Przeurocze te piraty :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obłowiłem się znacznie bardziej. Tak, że mam zestawów do recenzji na kilka wpisów. Przyjedź następnym razem to będziesz miał szansę też się obłowić. Z Wrocławia do Katowic nie jest aż tak daleko.

   Usuń
  2. Miałem lokalny event, który mi kolidował, a na który i tak się nie wybrałem bom się rozchorował :/ Ale może kiedyś się uda :-)

   Usuń
 4. W czerwcu podobno ma być turniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie podobno, tylko będzie. Pod koniec tygodnia być może będzie już konkretny termin :)

   A banda Goblinów Piratów powinna pojawić się do końca marca :)

   Usuń
  2. Pożyjemy ;) Mam nadzieję, że przyjedziecie w równie licznym gronie :)

   Usuń
  3. Ja również na to liczę.

   Usuń