06.02.2016

Zombie #11

      Podziwiam się (na drugie mam skromny zaraz po zajebisty :D ), że pomalowałem tylu Zombie, a przecież byłem takim tego wielkim przeciwnikiem. Jakoś to przeżyłem i wy również drodzy czytelnicy. No cóż powoli kończę już przygodę z tymi modelami, przypuszczam, że dla was też już było za dużo tej zgnilizny. Jutro będzie jeszcze jeden ale za to trochę inny i ostatni, przynajmniej na dłuższy czas.ZOMBIE:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-7
KOSZT REKRUTACJI: 20 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Zombie powstają na skutek mniej więcej tego samego procesu, co Szkielety, ale Zombie są jeszcze mniej efektywne. Ich gnijące ciała utrudniają im poruszanie się i trudno znaleźć istotę, której tak bardzo brakuje zręczności i szybkości jak Zombie. Jednakże nieco łatwiej je stworzyć niż Szkielety, zatem często bywają wykorzystywane jako słudzy i żołnierze dla Nieumarłych panów lub Nekromantów. Brakuje im własnej woli i muszą polegać na utrzymującej je w całości magii Dhar.
     Zombie przypomina poruszające się zwłoki w różnych stadiach rozkładu. Są brudne i ohydne, wszędzie niosą ze sobą zapach grobowej stęchlizny.
 

BROŃ/PANCERZ: Zombie posiadają zdolność broń naturalna. Zombie nigdy nie mogą
używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA, NIEUMARŁY, STRACH.
GHOUL:
Zombie to wyjątkowo twardzi Ożywieńcy, którzy walczą nawet rozczłonkowani. Zombie zostaje Wyłączony z akcji! jedynie przy wyniku 6 w rzucie na TABELĘ EFEKT ZRANIENIA. Wynik 1-5 traktowany jest jako Oszołomiony!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Dostałem od tego komentarza ataku śmiechu :-) To Ci się udało.

   Usuń
  2. Taki sponton. Jak ktoś chwali to wypada mu podziękować ;)

   Usuń
 2. To jest zombie Świętego MIkołaja, tylko czapeczkę zgubił :) Dobry jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten zombie ewidentnie uciekł z tego corpse carta :-) http://twierdzanieumarlych.blogspot.com/2014/12/wystawa-w-planszoweczkapl.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niechybnie masz rację ;) Mam nadzieję, że właściciel się po niego nie zgłosi.

   Usuń