10.02.2016

Recenzja - stanowisko malarskie

I tak oto minął kolejny rok życia. Człowiek jest starszy, w głowie jakby mniej (a już na pewno na niej) ale co tam ... zapał do hobby ten sam.
Od mojego kumpla Areo dostałem na urodziny zestaw firmy Hobby Zone, który wygrał w konkursie malarskim na turnieju Warheim w Katowicach - stwierdził, że mi się bardziej przyda niż jemu. Jeszcze raz dzięki!!!
Jest to samodzielne stanowisko malarskie. Zestaw był zapakowany w tekturowe pudełko oraz dodatkowo owinięty folią bąbelkową dla zabezpieczenia wszystkich elementów przed uszkodzeniem.Oczywiście w pudełku znajdowała się również instrukcja, całkiem przydatna przy składaniu stanowiska, chociaż uważam, że średnio ogarnięty jegomość poradziłby sobie doskonale również bez niej. W trakcie składania elementów stanowiska niezbędny jest nożyk modelarski, taśma malarska oraz klej do drewna np wikol którego nie znajdziecie w zestawie.

Tak się to prezentowało po otwarciu pudełka.

Tak po ściągnięciu folii.

 A tak po złożeniu.

     Zestaw jest wyposażony w dwa otwory np na kubki z wodą, dwadzieścia cztery otwory na pędzle, pilniki, skalpele i inne ustrojstwa które zechcecie w nie wepchnąć rozmieszczone symetrycznie po obu stronach stanowiska oraz dwa rzędy na farby umieszczone w centralnej części na dwóch poziomach wysokości, w które udało mi się włożyć dziewiętnaście słoiczków z farbami firmy GW (innych może wejdzie więcej lub mniej). Poza tym jest oczywiście samo stanowisko malarskie żeby nie pobrudzić stołu. Ogólnie rzecz biorąc fajny gadżet jeżeli mamy wybrane farby z których będziemy korzystać bo ilość jaką mieszczą półeczki jest ograniczona jeżeli ktoś używa większej ilości farb to musi się zaopatrzyć w większe stanowisko malarskie, które firma Hobby Zone ma również w swojej ofercie. Jest to bardzo fajny gadżet który na pewno ułatwia zachowanie ładu i porządku na placu boju z pacynkami co niestety jest wielką zmorą wielu malarzy. Polecam :)

8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię to stanowisko malarskie od HZ. Mam wielkość średnią i oczywiście wszystkich farb nie mieści, ale niewiele brakuje. Powinno Ci dobrze służyć, jest dość trwałe, chociaż ja swojego nie oszczędzam i do pewnego momentu średnio uważałam z wodą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Mam nadzieje, że masz rację. Na razie nie mam jeszcze stołu na którym mógłbym wszystkie gadżety rozłożyć, a na biurku komputerowym jest ciasnawo, więc czas pokaże.

   Usuń
  2. Aaa, i zapomniałam zupełnie - wszystkiego najlepszego!

   Usuń
 2. Ten to się obłowił, no. Najlepszego z okazji urodzin :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No... nie zaprzeczę, tak lekutko :D
   Dzięki.

   Usuń
  2. Najlepszego z okazji urodzin :)

   Usuń