12.11.2017

Dreg 8/9

     Tego oto Drega mam zamiar wcielić do Taboru ludu Strigosu. Jest to klasyczny model Drega rodem z Mordheim, osobiście mój ulubiony wzór.

 


DREG:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-2
KOSZT REKRUTACJI: 25 ZK

DOSTĘPNOŚĆ: 7
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Strigoi, ukrywający się zarówno przed śmiertelnymi obywatelami Starego Świata jak i przed przedstawicielami pozostałych Nieumarłych rodów, często szukają schronienia wśród wędrownych taborów Strigan, ludu który wciąż kultywuje mit o ‘Wiecznym Królu’. I to właśnie spośród Strigan Wampiry wybierają swych Dregów. Strigoi stwarzają Dregów pozwalając wypić śmiertelnym odrobinę swojej krwi. Dregowie to doskonali słudzy, gdyż napicie się krwi Wampira wiążę ich z Nieumarłym na zawsze więzami krwi.
     Choć zazwyczaj Dregowie nie mają wpływu na swój los, to zdarza się, że niektórzy Ludzie owładnięci obsesją nieśmiertelności oddają dobrowolnie Wampirom swe ciała i dusze w zamian za obietnicę nieśmiertelności.
     Dregowie pełnią rolę pośredników pomiędzy świtą Wampira a światem śmiertelnym, kontaktują się z kupcami i handlarzami oraz strzegą swego pana w czasie dnia. Jednak obcowanie z Nieumarłym zostawia swój ślad na psychice Dregów, którzy wraz z upływem dziwaczeją lub popadają w obłęd.


BROŃ/PANCERZ: Dreg posiada SZTYLET, gracz wedle uznania może wyposażyć model w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO TABORU LUDU STRIGOSU.
ZASADY SPECJALNE:
WIĘZY KRWI:
Dreg związany z Wampirem więzami krwi bez wahania gotowy jest poświęcić swe życie w obronie swego pana. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Dreg, jeśli stoi w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdaje test INICJATYWY i przejmuje szarże, której celem jest Wampir. Jeśli szarżujący model wzbudza STRACH, jako podstawę testu należy użyć wartości współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE Wampira będącego celem szarży.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

10 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Musi, inaczej to by Wampir wyssał :D

   Usuń
 2. Ta nóżka wygląda na całkiem świeżą! Fajny ludek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Damn ile ty ich masz, zazdrość!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm... czekaj niech policzę.
   Trzy oryginały + jeden model zombie z WHQ, którego uważam za Drega.
   Dwa modele konwertowałem ze szkieletów dla szwagra.
   Dwa modele malowałem dla Areo + jeden którego jeszcze dla niego nie pomalowałem.
   W sumie dziewięć wyjdzie spod mojego pędzla.

   Usuń
 4. Tyyyle dregów, panie! Bardzo fajny garbus.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spodnie w ślaczek jak się patrzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spodnie w paski są zawsze w modzie ;)

   Usuń