07.01.2017

Stregoica 2/2

     Musiałem chwilę odetchnąć od tworzenia powozu i swoje siły skupiłem na malowaniu Stregoicy. Na dzień dzisiejszy zaplanowałem skończyć podstawkę, zrobić fotki i wrzucić efekt finalny na blog. Zgodnie z planem zaraz po śniadaniu zacząłem robić podstawkę i psikus - awaria - brak zasilania. Podstawkę oczywiście skończyłem, zdjęcia zrobiłem ale z publikacją musiałem poczekać aż elektrycy uporają się z awarią. Stąd tak późna publikacja.


STREGOICA:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 250 ZK
PODSTAWKA: 40 X 40 MM

     Niektórzy uczeni Starego Świata powiadają, że bestia znana jako Stregoica musiała zrodzić się z bluźnierczego połączenia krwi rodu Strigoi z krwią zmiennokształtnych, znanych w Starym Świecie pod nazwą Strega lub Vlkoslak.
     Stregoica jest przerażającym, plugawym zlepkiem wilka i nietoperza, łączącym najlepsze cechy tych zwierząt. Ponadto, w przeciwieństwie do wielu bestii Stregoica cechuje zabójcza inteligencja, spryt i instynkt drapieżnika. Wydawać się może, że jedynym celem istnienia stwora jest zaspokajanie niemożliwego do ugaszenia pragnienia krwi i śmierci. Znane są historie opowiadające o całych wsiach, które zniszczone zostały przez te przerażające kreatury, niektórzy powiadają także, że widziano bestie podążające za taborami Strigan, Stregoica nie atakowała taborytów, co więcej zdawała się chronić Strigan przed atakami innych bestii a nawet Ludzi. Uczeni twierdzą, że jeśli te historie są prawdziwe, to niezbicie dowodzą prawdziwości teorii głoszącej o związku Stregoica ze rodem Strigoi


BROŃ/PANCERZ: Stregoica posiada zdolność broń naturalna z cechą oręża DRUZGOCZĄCY. Stregoica nigdy nie może używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
BYCZA SZARŻA, DUŻY CEL, GŁÓD KRWI, NIENAWIŚĆ, NIEUMARŁY, PRZEPASTNE TRZEWIA, REGENERACJA, STRACH, WIELKOLUD.

2 komentarze:

  1. Cudowny stwór:) Wygląda dokładnie jak jedna z metamorfoz Draculi :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A nie jestem w temacie, jakoś nigdy nie przepadałem za tym filmem. Btw dzięki.

      Usuń