Konstrukty

Konstrukty
     Konstrukty są jednym z najstraszniejszych zagrożeń czyhających na tych, którzy przetrwali Wybuch. Pół ludzie, pół maszyny, utrzymujący się gdzieś pomiędzy życiem i śmiercią, kierowani mroczną i tajemniczą wolą. Przemierzają pustkowia w niestrudzonym marszu, w ciszy zakłóconej jedynie mechanicznym szczękiem i klekotem, atakując każdego napotkanego wędrowca i niemal każdą osadę.
     Po ich atakach nie pozostają żadne ślady. Konstrukty zabierają ze sobą zarówno trupy jak i rannych by zgotować im los gorszy od śmierci. Nieszczęśnicy przechodzą okrutną przemianę i sami zostają zmienieni w mechaniczne potwory. Widmo takiego losu dla wielu jest straszniejsze niż napotkanie bandy Odrzuconych.
Horror z pustkowi
     Pierwsze konstrukty pojawiły się krótko po Wybuchu. Początkowo były jedynie potworami z mrocznych i krwawych opowieści snutych przy ogniskach. Widzieli je tylko nieliczni, większość z tych, którzy spotykali je na swej drodze nie miała okazji by o tym opowiedzieć. Z tego też powodu wielu w ogóle nie wierzyło w ich istnienie.
     Z czasem jednak grupy konstruktów zaczęły pojawiać się coraz częściej, atakując podróżnych, obozowiska i osady. Zwiększająca się liczba mechanicznych potworów nie była przypadkiem i związana była z tym jak działały.
     Konstrukty nie zawsze zabijają swe ofiary. Bardzo często chwytają je lub turbują, pozbawiając przytomności i zadając rany, po których ofiara wykrwawia się jeszcze przez jakiś czas. Następnie nieszczęśnicy oddawani są Łataczom, straszliwym potworom o wielu ramionach, które dokonują na nich makabrycznych operacji, rodem z najstraszniejszych, najbardziej szalonych koszmarów. Efektem jest powstanie nowego konstrukta. Cyborga będącego połączeniem ciała i maszyny, zawieszonego gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią.
     Przemienieni zasilają szeregi konstruktów i razem z nimi ruszają w niestrudzony marsz przez pustkowia.

Anatomia konstruktów
     Konstrukty są cyborgami – połączeniem żywego organizmu z maszyną. Stopień przemiany bywa bardzo różny. Czasem większość organów i części ciała należy do ofiary (lub ofiar – wiele konstruktów stworzonych jest z fragmentów ciał kilku osób). Czasem do mechanicznego ciała wkładane są wybrane ludzkie organy i mózg. Istotne jest to, że wszystkie konstrukty posiadają organiczne mózgi do których podpięta jest gęsta sieć przewodów, igieł, procesorów i ciężkich do zidentyfikowania elektronicznych urządzeń.
     Pozostałe organy są mniej ważne, często zamieniane na mechaniczne odpowiedniki, dlatego też konstrukty są w stanie przetrwać ostrzał przeciwnika i najsilniejsze ciosy. Pomimo licznych ran i uszkodzeń prą naprzód nie czując bólu. Rozczłonkowane i zmasakrowane są w stanie utrzymać wybrane funkcje życiowe.
     Tylko niektóre konstrukty przypominają ludzi. Wiele z nich to twory rodem ze snów szaleńca, o najdziwniejszych kształtach, dodatkowych kończynach, dziwnych, powyginanych, mechanicznych stawach, przewodach, którymi przepływa zielonkawa ciecz, dodatkowych głowach lub całkowicie ich pozbawione. Wygląd konstruktów w głównej mierze zależy od tego z jakich części zostały złożone, jakie organy zachowano i w jakim celu zostały stworzone.
     Łowcy i żołnierze starali się znaleźć słabe strony cyborgów by lepiej z nimi walczyć. Szukali źródła zasilania, którego uszkodzenie oznaczałoby unieszkodliwienie lub nawet zabicie mechanicznego potwora.
     Badając kilka upolowanych konstruktów okazało się, że niektóre z nich faktycznie posiadają coś w rodzaju akumulatorów jednak wiele z nich nie posiadało niczego co mogłoby je przypominać. W szczególności były to te, w których zachowano takie organy jak płuca.
     Konstrukcja przebadanych konstruktów była jednak tak dziwna i zróżnicowana, że nie udało znaleźć się uniwersalnego sposobu ich eliminacji.
     Dużym zagrożeniem okazały się też umysły konstruktów. Przemienieni najczęściej zdają się nie posiadać wspomnień i nie okazują emocji, bezwolnie wykonując swoje zadania. W bardzo rzadkich przypadkach zdarzało się, że przemieniony zachowywał resztki świadomości i wspomnień. Często takie osoby powracały do swych osad i domów sprowadzając na nie koszmarną zbieraninę cyborgów.
     Najczęściej umysł ofiary popadał w szaleństwo lub w pełni oddawał się mrocznej inteligencji kierującej całą grupą. Konstrukty zdają się komunikować ze sobą niewerbalnie, przesyłając informacje i polecenia na odległość w niezbadany dotąd sposób. W ten sposób grupa jest w stanie informować wszystkich jej członków o zagrożeniach lub znajdujących się w pobliżu ofiarach i kierować niczym jeden koszmarny organizm.

Pochodzenie
      Krąży wiele teorii o pochodzeniu konstruktów. Niektórzy twierdzą, że był to wojskowy eksperyment, który w trakcie wojny, lub już po Wybuchu, wymknął się spod kontroli. Są tacy, którzy winę na to zrzucają na krasnoludy lub Delaryjczyków, którzy w swych podziemnych laboratoriach prowadzili tajemnicze eksperymenty.
     Nawet jeśli była by to prawda to nie da się zaprzeczyć, że zarówno krasnoludy z Miast Kuźni jak i delaryjskie oddziały często same stają się celem ataków cyborgów.
     Inni snują przy ogniskach opowieści o rasie obcych, istotach, które chcą przejąć kontrolę nad światem. Przybyły one z innej planety czy innego wymiaru. W niektórych opowieściach przyciągnąć miał je Wybuch, według innych były one na ziemi już od wielu lat jednak pozostawały w ukryciu. Teraz postanowiły działać by zamienić wszystkie istoty, które przetrwały zniszczenie świata w bezgranicznie posłusznych niewolników.
     Pojawiają się również historie o niepoczytalnym naukowcu, który stworzył konstrukty i jest w stanie je kontrolować. Jego szaleństwo i sukces związany z powołaniem do życia tych stworów, sprawiły, że zaczął on również modyfikować własne ciało by powoli przemienić się w maszynę.
     Nikt nie wie jaka jest prawda. Pewne jest jedynie to, że konstrukty istnieją. Przestały być istotami z legend, a stały się realnym zagrożeniem.
Fabryki maszyn

     Nikt nie wie skąd konstrukty zaczęły swoją ekspansję. Napotykane grupy zdają się wędrować w losowych kierunkach, szukając ofiar, wszędzie gdzie to tylko możliwe. Rozprzestrzeniają się jak wirus zabierający kolejne żywota. Porywają żywych oraz zabierają trupy, zbierają również fragmenty maszyn, tworząc w ten sposób zapas części zamiennych i komponentów do tworzenia nowych potworów.
     Coraz częściej powtarzane są opowieści o miejscach, w których zaczynają gromadzić się cyborgi. Są tacy, którzy twierdzą, że widzieli dziwaczne warsztaty i fabryki pełne mrożących krew w żyłach potworów. Klatki z pojmanymi przez nich ludźmi, czekającymi na swoją kolej by zostać przemienionym lub stać się zbiorem części zamiennych. Gigantyczne maszyny, wypluwające w niebo czarny dym, huty, kadzie i taśmy montażowe, których zawartość mogła doprowadzić najtwardszego weterana do zwrócenia ostatniego posiłku.
     Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć z całą pewnością gdzie znajdują się takie fabryki. Gdy niektórzy z traperów i zwiadowców wracali w te miejsca z liczniejszymi siłami i ciężkim sprzętem, zazwyczaj nie znajdywali już nawet śladu konstruktów. Był jednak również przypadki gdy grupy, wysłane by zbadać doniesienia o piekielnych warsztatach, nigdy nie wracały.

Mechaniczna śmierć
      Konstrukty wciąż pozostają jedną z nierozwikłanych tajemnic. Skąd pochodzą, kto nimi kieruje i jaki jest ich cel poza zamianą wszystkich żywych istot w cyborgi? Nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na te pytania.
      Wiadomo jedynie, że grupy koszmarnych istot wciąż przemierzają pustkowia zagrażając każdemu kogo napotkają.
     Głowonogi i obserwatorzy wyszukują ofiary. Zdziercy i Kusicielki podkradają się do nich, zastawiają zasadzki i eliminują strażników. Prawdziwe natarcie rozpoczynają Konstrukty, Behemoty i Centaury, niszcząc wszystko i wszystkich na swej drodze. Na koniec wkraczają Alchemicy i Łatacze by dopełnić rzezi i rozpocząć brutalny proces tworzenia nowych potworów.
     Nikt nie jest bezpieczny gdy trwa nieustanny pochód mechanicznej śmierci. *-* cytat z "Konstrukty zasady frakcji" 

HERO

ALCHEMIK
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:
Alchemik

***

ŁATACZ
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:
Łatacz

***

ZDZIERCA
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:
Zdzierca

***

SPECIAL UNITS

BEHEMOT
Stan liczbowy: 1/1


Wpisy na blogu:

***

CENTAUR
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:
Centaur

***
KUSICIELKA
Stan liczbowy: 1/1Wpisy na blogu:
Kusicielka

***

CORE UNITS

GŁOWONÓG
Stan liczbowy: 1/3

Wpisy na blogu:
Głowonóg #2
Głowonóg #3

***

KONSTRUKT
Stan liczbowy: 0/5Wpisy na blogu:
Konstrukt #1
Konstrukt #2
Konstrukt #3
Konstrukt #4
Konstrukt #5

***
OBSERWATOR
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:
Obserwator
*** 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz