13.10.2014

Pies bojowy

     W związku z tym, że oryginalne psy Łowców Czarownic osobiście wydają mi się za duże w stosunku do modeli samych Łowców to zacząłem przeszukiwać strony producentów figurek w poszukiwaniu odpowiednich psiaków. I muszę przyznać, całkiem przypadkowo wpadłem na zestaw Farmer Maggot and Hounds z Lords of the Rings pewnie dlatego, że nie jestem fanem tego systemu. Dokonałem zakupu jednego zestawu aby przekonać się czy skala modeli WFB i LotR będzie ze sobą dobrze korelowała. I udało się! Pieski farmera są wyśmienite mimo, że są całkowicie dwuwymiarowe. Po dokupieniu drugiego zestawu nie pozostało nic innego jak zmalować sobie Psy bojowe dla drużyny Łowców Czarownic.
     W skład zestawu wchodzą trzy różne modele psów, jeden wygląda jak rottweiler, drugi to zapewne wyżeł, a trzeci sam nie wiem. Ja swoje lekko zmodyfikowałem, dwóm wyżłom skróciłem ogony aby były podobne do dobermanów, tak samo postąpiłem w przypadku trzeciego nie zidentyfikowanego psa. Efekt wyszedł całkiem nieźle, szczególnie po pomalowaniu, zresztą oceńcie sami.

PIES BOJOWY:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 15 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Wytresowane i udomowione psy są stosunkowo rzadkie w Starym Świecie, chociaż stada dzikich psów można spotkać zarówno na obszarach leśnych i wiejskich jak również w miastach. Większość dzikich psów wywodzi się od zwierząt myśliwskich, które uciekły lub zostały opuszczone przez swych właścicieli 
i powróciły do swojej pierwotnej, dzikiej natury. Są padlinożercami atakującymi tylko osłabione lub zranione istoty. Często pożerają resztki ciał zwierząt, pozostawionych przez inne drapieżniki.
     Psy bojowe są hodowane przez zakonników Świątyni Sigmara, którzy docenili ich niezwykłą zdolność tropienia mutantów i czarnoksiężników.BROŃ/PANCERZ: Psy bojowe posiadają zdolność broń naturalna. Psy bojowe nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
ZWIERZĘ.
SFORA:
W walce wręcz psy bojowe dosłownie wspinają się jeden na drugiego, wiedzione dziką chęcią zaatakowania wroga. Każdy pies bojowy stojący bezpośrednio za innym modelem psa bojowego, który walczy wręcz może zaatakować i zostać zaatakowany przez związany walką wręcz model przeciwnika.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

Tu zdjęcia z modelem człowieka dla porównania skali. A tutaj porównanie skali psów od lewej: wilczarz do bandy Middenheim, pies bojowy, pies z Chronopi, oryginalny pies Witch Hunters.

2 komentarze: