13.03.2014

Grabieżcy

     Postanowiłem pomalować Grabieżców żeby choć minimalnie przybliżyć się do zakończenia projektu bandy Zwierzoludzi do systemu Warheim. Co prawda kiedy grałem w kampanię Zwierzoludźmi nigdy nie zdarzyło mi się najmować Grabieżców ponieważ Harpie jako alternatywa wydają mi się dużo lepsze. Ale nigdy nie wiadomo czy kiedyś nie zmienię strategii stąd założyłem sobie, że w każdej bandzie chcę mieć cały wachlarz możliwości wyboru jednostek. Jeszcze tylko 15 modeli do pomalowania :/

     Co do samych modeli to charakteryzują się dużą ilością szczegółów o bardzo dobrej rzeźbie do której już przyzwyczaiło GW w nowo wydanych zestawach plastikowych. Fajnie się je malowało nic dodać nic ująć.

GRABIEŻCY:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 35 ZK
PODSTAWKA: 25 X 25 MM
     Grabieżcami nazywa się Ungory, którym powierza się zadanie nękania przeciwnika, będącego obiektem polowań stada. Ich znajomość dziczy jest nieosiągalna nawet dla najbardziej inteligentnych spośród Gorów i to oni sieją zamęt, który ostatecznie przemienia się w całkowitą destrukcję, kiedy reszta stada spada na ofiarę.
     Grabieżcy wypuszczają się przed czoło stada przemierzającego krainy i komunikują się z głównymi siłami za pomocą stale wysyłanych Podmieńców. To informacje zdobywane przez Grabieżców umożliwiają zbrojnemu stadu otoczenie i wciągnięcie wroga w pułapkę, to Grabieżcy organizują zasadzki pośród tajemnych i porośniętych mchem dolin i oni odcinają drogę ucieczki tym, którzy uważają, że uda im się schronić w bezpiecznym miejscu.
     W czasie zwiadowczych obowiązków Ungorscy Grabieżcy namierzają często niewielkie, odosobnione osady zanim nadciągnie reszta stada. W takich sytuacjach Grabieżcy oceniają czy są w stanie samodzielnie napaść na cel i jeśli zdecydują, że warto podjąć takie ryzyko, przeprowadzają atak. Grabieżcami kieruje nadzieja, że uda się im pokonać osamotnionego wroga, zagrabić jedzenie i uprowadzić jeńców, zanim dowie się o tym Herszt Zwierzoludzi. Jeśli Grabieżcom się powiedzie, zrabują, co się im uda znaleźć i spalą resztę. Następnie uprowadzą ze sobą jeńców, torturując nieszczęśników na śmierć w orgii okrucieństwa.
 


BROŃ/PANCERZ: Grabieżca posiada SZTYLET i KRÓTKI ŁUK, gracz wedle uznania może wyposażyć Ungora w dodatkowy oręż z LISTY EKWIPUNKU ZBROJNEGO STADA ZWIERZOLUDZI.
ZASADY SPECJALNE:
BERSERK, ZASADZKA, ZWIADOWCA.
UNGOR:
Ungory zdobywają doświadczenie podobnie jak inni stronnicy, ale nigdy nie mogą zostać bohaterami. Jeżeli w czasie sekwencji po potyczce w TABELI ROZWOJU Ungory uzyskają wynik Chłopak ma talent! rzut należy powtarzać póki nie uzyska się innego wyniku.
ŻYWE TARCZE: W stadach Zwierzoludzi słabsze i nikczemniejsze stworzenia w czasie bitew wykorzystywane są często jako mięso armatnie i żywe tarcze. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Ungory, jeśli stoją w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdają test INICJATYWY i przejmują szarże, których celem są bohaterowie. Jeśli szarżujący model wzbudza STRACH, jako podstawę testu należy użyć wartości współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE bohatera będącego celem szarży.
 
Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.
2 komentarze:

  1. Przystojne figurki :)
    W jakim mieście gracie?

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeżeli chodzi o miasto w którym MY gramy to Kęty, natomiast figurki w Mordheim :) Dzięki za komentarz. A ty skąd klikasz?

    OdpowiedzUsuń