03.01.2015

Pogromca Trolli 1/3

     Dzisiaj model Pogromcy Trolli zawitał wieczorową porą - prawie jak brunet - można powiedzieć, że tak na dobranoc :) 
Osobiście uwielbiam modele Slayerów, są klimatyczne no i mają ryże włosy :D Kiedyś w szóstej edycji w dodatku Storm of Chaos była dodatkowa lista armii oparta tylko i wyłącznie na Slayerach. To było coś pięknego zobaczyć w trakcie turnieju na stole ponad setkę tych pokurczy. Niekoniecznie przeciwko nim grać, bo były ciężkim paringiem - ale to se ne vrati :/POGROMCA TROLLI:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-3
KOSZT REKRUTACJI: 50 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Khazadzi są nade wszystko bardzo dumnymi istotami i nie radzą sobie z porażkami czy osobistą stratą. W obliczu osobistej tragedii Krasnolud jest bezradny. Strata kogoś z rodziny, utrata bogactwa, tudzież nie dotrzymanie danej obietnicy może poważnie zachwiać równowagą umysłową Krasnoluda. Młodzi, zakochani Krasnoludowie nie potrafią się również pozbierać po odtrąceniu ich miłości. Bez względu na przyczynę odczuwania uszczerbku na honorze, porzucają łono rodziny i przyjaciół, skazując się na wygnanie.
     Pozostawiają za plecami swą rodzinną twierdzę i ruszają możliwie daleko w dzicz, rozpamiętując żałość istnienia. Zrywają z twierdzą wszelkie więzy i rozpaczliwie szukają śmierci w polowaniach na wielkie potwory. Khazadzi tacy noszą miano Pogromców. Są surowymi i małomównymi indywiduami, nie chwalą się swymi czynami i jedynie ich okrutnie poznaczone bliznami ciała są świadectwem potyczek z Trollami, Gigantami, Smokami i innymi potworami.
     Pogromcy farbują włosy na jasny pomarańcz i usztywniają je świńskim sadłem, by stercząc budziły strach. Sposób ich życia sprawia, że większość osiąga wyznaczony sobie cel i odnajduje śmierć z rąk którejś z kolejnych bestii napotkanej na swej drodze. Są jednak i tacy, mniej szczęśliwi, którym udaje się przetrwać – to ci najwytrwalsi, najszybsi i najbardziej zdeterminowani. Ów sposób naturalnej selekcji, ‘odsiewa’ tych, którzy nie mają dostatecznie wyjątkowych umiejętności. Można być zatem pewnym, że napotkany Pogromca, będzie kimś skrajnie odpornym, gwałtownym i szalenie wręcz niebezpiecznym.
     Pogromcy Trolli są niebywale ciekawą subkulturą krasnoludzkiej społeczności, a wielu z nich dokonało czynów sławnych i niezwykle heroicznych. Młodsi Pogromcy często tworzą grupy, czasem wokół starszego mistrza, co pozwala im na rozwijanie sztuki zabijania potworów, inni podążają za zbrojnymi drużynami Khazadów, by w walce ‘odpokutować’ swe przewiny. I choć szukają śmierci, nie są zdolni by przegrać walkę z rozmysłem. Ruszając do boju, szukają zawsze zwycięstwa.BROŃ/PANCERZ: Pogromca Trolli posiada dwa TOPORY KRASNOLUDZKIE oraz BROŃ WIELKĄ.
ZASADY SPECJALNE:
FANATYK, ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2), POGROMCA, TOPORY POGROMCY, TRUDNY DO ZABICIA.
ZHAŃBIONY:
Trollobójcy zdobywają doświadczenie podobnie jak inni stronnicy i jeżeli w czasie sekwencji po potyczce w TABELI ROZWOJU uzyskają wynik Chłopak ma talent! mogą zostać bohaterami, nigdy jednak nie mogą korzystać z listy ekwipunku innej niż lista ekwipunku Pogromców Trolli.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.


8 komentarzy:

 1. Bardzo ładne malowanie bardzo ładnego modelu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. To co najbardziej mi się podoba w tym modelu to są pasiaste gacie :)

   Usuń
  2. Oprócz pomarańczowego Irokeza, tatuażu to rzecz która musi być- u przynajmniej kilku zabójców:)

   Usuń
  3. Prawda. Gacie w stylu Obelixa zawsze robią robotę :)

   Usuń
 2. No, elegancko! To chyba jeden z Twoich najbardziej udanych krasnali! Jestem pod wrażeniem pasiastych gaci oraz tatuażu. Domagam się więcej slayerów :-)!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam oj tam... pasiaki Cię omamiły :D Zdjęć nie umiem robić i dlatego możesz wysnuwać takie wnioski.

   Usuń
 3. Gacie od piżamy są świetne :)

  OdpowiedzUsuń