13.01.2023

Recenzja - Arox Army Starter

     Nowy rok, nowy system, nowa skala miniatur (przynajmniej dla mnie). Dzisiaj recenzja zestawu startowego Arox do systemu Argatoria firmy Spellcrow. Trzeba przyznać, że firma Spellcrow wie jak zachęcić klientów, bo figurki umieszczone w woreczkach strunowych zostały dodatkowo zapakowane w kartonowe pudełko opatrzone kolorowymi zdjęciami przedstawiającymi pomalowane figurki z tegoż pudełka. Nie wiem jak dla was ale dla mnie wypas - działa na wyobraźnie i opróżnia konto ;) Jak już wspomniałem wcześniej w pudełku znajdziemy figurki umieszczone w woreczkach strunowych, a jest ich aż 68. Sposób pakowania w pełni zabezpiecza figurki przed uszkodzeniem. Jeżeli chodzi o same figurki to są one wykonane z żywicy. Na niektórych mogłem się doszukać delikatnej linii podziału natomiast nie znalazłem innych wad odlewniczych. Linię podziału w łatwy sposób usunąłem używając do tego noża modelarskiego. Jest to mój pierwszy kontakt ze skalą 10 mm i jestem zachwycony tym, że twórcom udało się na tak niewielkich miniaturach umieścić tyle szczegółów. 68 miniatur docelowo przykleja się na 40 plastikowych podstawkach, które również znajdziemy w pudełku. Zestaw ten pozwala rozpocząć przygodę z systemem Argatoria ale oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i Spellcrow w swojej ofercie posiada dodatkowe zestawy dzięki którym rozgrywka wchodzi na inny poziom.
     Już wiem co będzie malowane w styczniu!!! Zdradzę wam tajemnicę - Arox to dopiero początek mojej przygody z Argatorią ;) 
7 komentarzy:

 1. Ładne Fimiry, Jaszczuroludzie i Slaanowie! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Doszukujesz się analogii?

   Usuń
  2. A są jakieś?

   Norton360 ostrzega przed wejściem na twojego bloga jako niebezpieczną witrynę. Nie masz jakiś linków do zainfekowanych stron?

   Usuń
  3. Pewnie mam jakieś linki w postach do stron producentów, ewentualnie jak robiłem podsumowanie do FKB to do poszczególnych uczestników. Można gdzieś łatwo to sprawdzić? Świadomie nie dawałem żadnych linków do niecnych stron :D
   Btw w pracy nie mogę wejść na wrota bo wywala komunikat, że strona niezabezpieczona bez https.

   Usuń
  4. Nie wiem jak to sprawdzić. Taki komunikat wyświetla mi na telefonie. Na komputerze, gdzie też mam Nortona nie ma takich ostrzeżeń.

   Wrota mają ustawione "Przekierowanie HTTPS" więc powinno działać.

   Usuń
 2. Fajnie to wygląda i kusi, na szczęścia nie ma z kim grać ;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci, że zainteresowanie systemem jest spore. Ofc są to duże ośrodki miejskie jak Wa-wa, Wrocław ale widziałem również zapytania ze Śląska czy ktoś planuje grać. Zobacz sobie na grupę FB: "Argatoria: Plemiona". Jeżeli jesteś zainteresowany ;)

   Usuń