04.02.2016

Szkielet #4

     Szkielet ten jest pierwszym z modeli który pomalowałem rozpoczynając drugą turę wędrówki wokół cmentarza. Mam kilkanaście wzorów tych uroczych miniaturek i jestem ich wielkim fanem. Szkoda, że obecnie można je dostać tylko i wyłącznie na rynku wtórnym i niestety wydając spore pieniądze bo chętnie powiększyłbym sobie ich kolekcję. Model ten wyposażyłem w tarczę Szkieletu z siódmej edycji bo niestety nie posiadam oryginalnych piątoedycyjnych, pozostałe modele Szkieletów zapewne również dostaną takie tarcze. Poza tym uważam, że tarcza ta dodaje mu tylko uroku. No to do następnego Szkieletu.

SZKIELET:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0+
KOSZT REKRUTACJI: 30 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

    Szkielety są ożywiane przez potężną magię Nekromancją, której użycie zostało zabronione w całym Imperium z tego względu, że umożliwia tworzenie potwornych i nikczemnych karykatur prawdziwego życia. W odróżnieniu od potężniejszych cielesnych Nieumarłych, takich jak Mumie, Szkielety nie zachowują żadnego śladu ducha lub esencji swoich poprzednich właścicieli. Są animowane wyłącznie przez mroczną magię Dhar.
 

BROŃ/PANCERZ: Szkielet posiada WŁÓCZNIĘ i TARCZĘ, gracz wedle uznania może wyposażyć Ożywieńca w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO TABORU LUDU STRIGOSU.
ZASADY SPECJALNE:

NIEUMARŁY, STRACH.
CHORĄŻY:
W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 25 zk można
awansować jeden Szkielet na chorążego drużyny.
SYGNALISTA: W trakcie rekrutacji modelu, kosztem kolejnych 20 zk można
awansować jeden Szkielet na sygnalistę drużyny.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

6 komentarzy:

 1. Kolejny świetny model, zazdroszczę kolekcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba. Już nie mogę się doczekać jak będzie wyglądał cały oddział.

   Usuń
 2. Kurczę, ładny oldskulowy szkielet. Te nowe to jednak jakieś takie anorektyczne... no dobra, szkielety powinny takie być, ale jednak - nie to samo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tobą w każdym szczególe. Odlskul rulez.

   Usuń