07.02.2016

Zombie #12

      Zapowiadany wczoraj ostatni model Zombie dedykowany jest bardziej do gry w Warhammer Fantasy Battle niż do Warheim w który obecnie pogrywam ze względu na fakt, że jest to model sztandarowego. Tak więc jeżeli kiedyś przyjdzie mi zagrać w WFB moją skromną armią Vampire Counts to zapewne pojawi się on w regimencie Zombie. Na razie ląduje w pudle i czeka aż dorobię się gabloty na figurki.ZOMBIE:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-7
KOSZT REKRUTACJI: 20 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Zombie powstają na skutek mniej więcej tego samego procesu, co Szkielety, ale Zombie są jeszcze mniej efektywne. Ich gnijące ciała utrudniają im poruszanie się i trudno znaleźć istotę, której tak bardzo brakuje zręczności i szybkości jak Zombie. Jednakże nieco łatwiej je stworzyć niż Szkielety, zatem często bywają wykorzystywane jako słudzy i żołnierze dla Nieumarłych panów lub Nekromantów. Brakuje im własnej woli i muszą polegać na utrzymującej je w całości magii Dhar.
     Zombie przypomina poruszające się zwłoki w różnych stadiach rozkładu. Są brudne i ohydne, wszędzie niosą ze sobą zapach grobowej stęchlizny.
 

BROŃ/PANCERZ: Zombie posiadają zdolność broń naturalna. Zombie nigdy nie mogą
używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA, NIEUMARŁY, STRACH.
GHOUL:
Zombie to wyjątkowo twardzi Ożywieńcy, którzy walczą nawet rozczłonkowani. Zombie zostaje Wyłączony z akcji! jedynie przy wyniku 6 w rzucie na TABELĘ EFEKT ZRANIENIA. Wynik 1-5 traktowany jest jako Oszołomiony!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

10 komentarzy:

 1. Głowa makabryczna (pewnie jak u zombie) ale gatki koszą mazaki. Fajne są te Twoje opisy z punktową parametryzacją. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Te opisy to cytaty z RB Warheim.

   Usuń
 2. Cały model klimatyczny ale portki najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyłączam się do ogólnych zachwytów! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne malowanie :) Truposz gacie zapewne zdarł z tego typa nadzianego na maszt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Kto wie skąd Zombie mają gacie :)

   Usuń