07.03.2017

Pajonk #6

     Rozochocony malowaniem poprzednich pajonków postanowiłem sobie sprawić kolejne tym bardziej, że będę ich używał w rozgrywkach Warhammer Quest. Oto szósty pajonk.

PAJONK:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0+
KOSZT REKRUTACJI: 25 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Pajonki są na tyle duże, że z powodzeniem służą za zwierzęta myśliwskie Leśnym Goblinom, które łapią i hodują te koszmarne stworzenia. Istnieje wiele gatunków pająków: Tileańskie Szarogrzbiety, Drakwaldzkie Ludojady czy pochodzące z Wielkiego Lasu Szkarłatne Trupiogłowy, by wymienić tylko kilka z nich. Wszystkie są jadowite i mają stalowe, podobne do szczypiec żuchwy, które mogą przebić się przez płytę pancerza i uwolnić swoja truciznę. Choć nie są tak szybkie jak wilki, to mogą poruszać się błyskawicznie po najbardziej zarośniętych ścieżkach lasów. Pajonki są mistrzami w tropieniu swoich ofiar, poruszając się zwinnie przez leśne sklepienie w poszukiwaniu najlepszej pozycji do nagłego ataku. Stada Pajonków słyną z zasadzek zastawianych na patrole imperialnych Strażników Dróg czy z polowań na Zwierzoludzi, a nawet atakowania wielkich potworów, które zapuszczą się na ich tereny.
     Zdolności wspinaczki pozwala Pajonkom przedostawać się bez wysiłku przez drewniane palisady, a nawet przez wysokie kamienne mury i napadać na osady. Pajonki są mistrzami ataku na umocnione budynki, wyłuskiwania obrońców zza wałów obronnych i przedzierania się przez najmniejsze wyłomy. Mieszkańcy osad położonych o kilka dni od zamieszkiwanych przez Pajonki lasów słusznie obawiają się ośmionogich zabójców, którzy mogą bez trudu sforsować ich obronne mury i wieże. BROŃ/PANCERZ: Pajonk posiada zdolność broń naturalna z cechą oręża ZATRUTY ATAK. Pajonki nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:
ŁUSKOWATA SKÓRA (5+), NIEZŁOMNOŚĆ, POMIOT KNIEI, ROZMIAR RZONDZI, ZWIERZĘ.
MUROŁAZ: Pajonk perfekcyjnie opanował wspinanie się na drzewa, mury, skalne ściany i inne pionowe rzeszkody. Model automatycznie zdaje wszystkie testy wspinaczki. Ponadto Pajonk w ramach fazy ruchu może się wspiąć lub zejść na dystans równy podwojonej wartości jego współczynnika SZYBKOŚĆ liczonej w calach. Jeśli dystans na jaki model zamierza się wspiąć przekracza wartość podwojonego współczynnika SZYBKOŚĆ, to wspinaczka nie może być kontynuowana.


Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

10 komentarzy:

 1. Fajny krzyżak. Kiedy pierwsza rozgrywka? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "będę ich używał w rozgrywkach Warhammer Quest."

   Usuń
  2. Pytałem w co bo w WHQ już grałem. Pisałem o tym ;)

   Usuń
  3. F**K ME! Jak ja to mogłem przeoczyć? :D

   Usuń
  4. Po głębszej analizie zaistniałego zdarzenia, dochodzę do wniosku, że nie wiem jak mogłeś :D

   Usuń
 2. Bardzo fajnie wyszedł. I kolorek też nie monotonny czarny :)

  OdpowiedzUsuń