01.07.2017

Figurkowy Karnawał Blogowy - ed. XXVI - "Mój sposób na..."

     Panowie i Panie!!! Oto przed wami zaległa XXVI edycja Figurkowego Karnawału Blogowego. Autorem tematu był Dominig prowadzący blog Kostka Domina a brzmi on: "Mój sposób na...". Publikacja lekkim dziesięciomiesięcznym poślizgiem ;)
     Szczerze powiedziawszy to nie wiem dlaczego nie wziąłem udziału w tej edycji FKB wtedy kiedy trzeba było. Nie pamiętam czy mi się nie chciało, czy byłem czymś zajęty, czy też po prostu nie miałem żadnego ciekawego tematu do zaproponowania. Ale teraz mam, może nie jest to arcy ciekawy temat ale na pewno w jakimś stopniu może być pomocny. No to lecimy !!! Z dedykacją da QC'a ;)

     Wiele razy próbowałem zrobić opisy na podstawkach bo jest to całkiem przydatne w systemach w których występują postacie imienne o różnych zdolnościach i charakterystykach albo może to być jakiś rodzaj rozwinięcia fluff'u. Ja akurat gram w Warheim FS i po pierwsze fajnie to wygląda, a po drugie ułatwia identyfikację modeli. Zapewne jest wiele innych systemów w których można zastosować ten rodzaj opisu figurek, przynajmniej na podstawkach kwadratowych bo nie wiem czy uda się na okrągłych/owalnych.
     Teraz trochę historii. Moje próby wyglądały różnie, próbowałem malować na rancie podstawki tło na którym za pomocą pędzla malowałem litery ale nie wyglądało to jakoś super, drugim sposobem było namalowanie tła i wykonanie opisu markerem, niby trochę lepiej jednak nadal efekt mnie nie zadowalał. I tu wpadłem na pomysł, banalny w swojej prostocie. Postanowiłem wydrukować sobie opisy. 

Przykład z malowanymi literami.

Przykład z literami pisanymi markerem.

Przykład z nadrukiem.

     Wykorzystałem do tego MS Office, bardzo uniwersalny program i raczej szeroko rozpowszechniony wśród użytkowników PC więc myślę, że nie będziecie mieli z tym problemu, a jak nie to są inne edytory tekstu w których na pewno też będziecie mogli zrobić sobie takie opisy. Ja w MS Office zrobiłem sobie tabelkę, którą następnie wypełniłem kolorem i wykonałem napis czcionką Old English Text MT w rozmiarze 7. Tak przygotowaną tabelę wydrukowałem, wyciąłem z niej jedną kratkę i przykleiłem za pomocą kleju super glue do podstawki. Voilà!

Przykład z różną czcionką.

     Oczywiście kolor tła, rodzaj i wielkość czcionki możecie sobie wybrać według uznania. Polecam ten prosty sposób opisywania figurek, który może znacząco ułatwić Wam życie.

10 komentarzy:

 1. Dobry pomysł, ciekawe czy dałoby radę wydrukować to na papierze do kalkomanii. No i dzięki za wzięcie udziału hehe

  OdpowiedzUsuń
 2. O kalkomanii też pomyślałem :)

  Pepe, a jak zamaskowałeś tło, że na podstawce widać tylko litery? Czy pasek z napisem ma szerokość boku podstawki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest wydruk na papierze. Pasek z napisem przykleiłem do rantu podstawki, ma prawie taką samą szerokość jak rant (ciut mniejszą).

   Usuń
  2. A na zdjęciu jest normalnie, czarno na białym?

   Usuń
  3. Czcionka jest czarna, tło lekko pomarańczowe czego niestety nie uchwycił mój telefon robiąc zdjęcie.

   Usuń
 3. Czyli to nie refleks światła odbijający się na krawędzi podstawki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł najlepszy jest GAZ :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że się spodobał, a GAZ rzeczywiście jest spoko ;)

   Usuń