02.07.2017

Oprych 2/3

     Wykorzystując wenę, która we mnie wstąpiła wczoraj postanowiłem pomalować model Oprycha Thomasa Schulza do bandy Nieumarłego sabatu rodu Necrarch. Jest to pierwszy model Oprycha jaki mam w swojej kolekcji chociaż jednego już pomalowałem dla szwagra na gwiazdkę w minionym roku. W związku z tym, że kasy nigdy za dużo, a i jakoś nie znalazłem odpowiedniego modelu by reprezentował tą postać postanowiłem wykonać sobie figurkę sam i popełniłem małą konwersję ;)
OPRYCH:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-2
KOSZT REKRUTACJI: 35 ZK

DOSTĘPNOŚĆ: 8
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Podróżujący traktami Starego Świata Nekrarchowie wcielają do swych kompanii różnej maści mętów i oprychów, o pokrętnej i chciwej naturze. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku Dregów, poją śmiertelników swoją krwią, by związać oprychów więzami krwi.
     Nekrarchowie wysoko cenią sobie siłę i brutalność oprychów. Tego rodzaju zalety przydają się przy uciszaniu zbyt gorliwych intruzów lub eliminowaniu natrętów. Kilka solidnych ciosów zazwyczaj wystarczy, by adresat zrozumiał swój błąd, ale trudniejsze przypadki wymagają pełnego asortymentu narzędzi i bardziej brutalnych metod. 


 BROŃ/PANCERZ: Oprych posiada SZTYLET i MACZUGĘ, gracz wedle uznania może wyposażyć model w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO SABATU RODU NECRARCH.
ZASADY SPECJALNE:

SZERMIERZ.
WIĘZY KRWI:
Oprych związany z Wampirem więzami krwi bez wahania gotowy jest poświęcić swe życie w obronie swego pana. W grze odzwierciedla to zasada zgodnie z którą Dreg, jeśli stoi w odległości do 2” od trasy szarży, automatycznie zdaje test INICJATYWY i przejmuje szarże, której celem jest Wampir. Jeśli szarżujący model wzbudza STRACH, jako podstawę testu należy użyć wartości współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE Wampira będącego celem szarży.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

7 komentarzy:

 1. Fajny ludek. Z czego go poskładałeś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jak to z czego? Clanrat, flagellant, szkielet :) Bardzo pomysłowe! Dobry rezultat końcowy:)

   Usuń
  2. Qwa... ale oblatany ;)
   Ale nie wiesz skąd jest głowa :D

   Usuń
 2. Co za morda! Dobry na Oprycha! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parszywa morda jak na Oprycha przystało ;)

   Usuń
 3. Model świetny ale napis to już po prostu bajka. Sam go namalowałeś czy to kalkomania jakaś ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Patent na napis jest jeden post wcześniej.

   Usuń