06.07.2017

Nekrarcha

     Tym razem szefo Nieumarłego sabatu rodu Nekrach we własnej osobie. Taki brzydal z zębami jak świnka morska ;pNEKRARCHA:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 1
KOSZT REKRUTACJI: 150 ZK

DOSTĘPNOŚĆ: 11
PODSTAWKA: 20 X 20 MM
     Wampiry, należące do linii krwi Nekrarch, to prawdopodobnie najbardziej przerażający z Przebudzonych. W odróżnieniu od większości Wampirzych rodów, których przedstawiciele zachowują ludzki wygląd nawet po przeistoczeniu, krew Zachariasa, protoplasty rodu, wypacza ciała neofitów. Pierwsze, a zarazem najbardziej drastyczne zmiany mają miejsce zaraz po przebudzeniu. Ciała Wampirów marszczą się przybierając wygląd zwłok, zaś skóra zaczyna wydzielać nieprzyjemny trupi odór.
     Pomimo obrzydliwego wyglądu, Nekrarchowie posiadają dużą inteligencją i znaczne umiejętności magiczne. Wielu z nich żyje w samotnych wieżach, gdzie zgłębia tajemnice Tradycji Niebios i studiuje zakazaną magię czarnoksięską. Na szczęście dość rzadko zdarza się, że budzą się z wiecznego snu ożywieńców z zamkowych katakumb lub pobliskich cmentarzy i wyruszają, by najeżdżać ziemie śmiertelników. Jednak gdy tak się dzieje, jedynie Kolegia Magii mogą przeciwstawić się potędze Nekrarchów.


BROŃ/PANCERZ: Nekrarcha posiada SZTYLET i KOSTUR, gracz wedle uznania może wyposażyć czarownika w dodatkowy oręż z LISTY EKWIPUNKU NIEUMARŁEGO SABATU RODU NEKRARCH.
ZASADY SPECJALNE:
ANIMACJA, GŁÓD KRWI, ŁATWOPALNY, NIEUMARŁY, STRACH 
DOWÓDCA: bohater lub stronnik, który znajduje się w odległości nieprzekraczającej 6” od Nekrarchy, może użyć jako podstawę testu wartość współczynnika CECHY PRZYWÓDCZE swojego DOWÓDCY. Należy pamiętać, że zasada ta nie ma zastosowania w przypadku, gdy Wampir jest Oszołomiony! lub Ucieka!. 
MAG: Wampir zna jedno zaklęcie ze znanej mu Dziedziny Nekromancji. Więcej informacji znajduje się w ROZDZIALE XXIIII: MAGIA. 
MISTRZ MAGII: Nekrarcha otrzymuje premię +1 do wszystkich prób rzucenia zaklęcia.
TAJEMNA WIEDZA: Nekrarchowie bez trudu zgłębiają tajniki ośmiu Tradycji Magii. MAG który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosuje NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ prócz zaklęcia z Dziedziny Nekromancji może nauczyć się czaru z jednej z ośmiu Tradycji Magii. Aby, sprawdzić jakie zaklęcie poznał Nekrarcha należy wykonać rzut 2K6 i porównać wynik z wybraną listą ZAKLĘĆ TRADYCJI MAGII. Jeżeli wynik wskazuje na czar, które MAG już zna, należy powtarzać rzut, póki nie uzyska się innego wyniku.
UKRYWANIE SIĘ: Nekrarchowie do mistrzostwa opanowali sztukę ukrywania się. Dopóki model pozostaje w odległości do 1” od dowolnego elementu terenu miejskiego, przeciwnik musi wykonać udany test I aby zaszarżować lub ostrzelać, także magicznymi pociskami model Wampira (choć model nadal odczuwa skutki zaklęć obszarowych oraz takich, które nie wymagają by rzucający zaklęcie MAG widział cel).
KLĄTWA: Wampiry nie mogą przekroczyć bieżącej wody (chyba, że po moście lub korzystając ze zdolności LOT) i mogą znaleźć się w pułapce, powstrzymywane strumieniem, potokiem lub rzeką. Jeśli Wampir zostanie zmuszony do wkroczenia do rzeki zostaje automatycznie Wyłączony z akcji!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

6 komentarzy:

 1. Ładna figurka. To znaczy - straszna i obrzydliwa, ale taka chyba właśnie miała być?

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna skóra i ten pergamin. etykieta na podstawce też dużo daje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Na zdjęciu tego nie widać ale skóra ma lekki odcień fioletowy. A etykieta to teraz must have :D

   Usuń
 3. Co on tam trzyma w dłoni? Ostatnie wydanie Playboya z miss Sylvanii 2502? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przyglądałem się, jestem porządnym człekiem ;)

   Usuń