Khazadzi z Gór Krańca Świata


     Krasnoludy są starożytną rasą, od wieków żyjącą na terenach wokół Gór Krańca Świata. Brodaci inżynierowie wznosili wielkie podziemne miasta na długo przedtem, nim Ludzie osiedlili się w regionie znanym obecnie jako Imperium. Wspaniała cywilizacja dumnego ludu rozciągała się na cały Stary Świat. Szyby kopalni sięgały głębokich trzewi ziemi, dostarczając złóż metali i drogocennych kamieni. Rzemieślnicy Krasnoludzcy wyrabiali potężne artefakty, tętniące od mocy wyrytych na nich runicznych znaków. Doskonale wyposażone i zdyscyplinowane armie gromiły siłą toporów i ogniem ciężkich dział kolejne inwazje Chaosu i Zielonoskórych. Gwiazda ludu krasnoludzkiego świeciła jasnym blaskiem, ale to nie mogło trwać wiecznie. 
     Khazadzi nieświadomie dali się wciągnąć w konflikt między Elfami Wysokiego Rodu i ich Mrocznymi krewniakami. Krasnoludowie i Elfowie Wysokiego Rodu, niegdyś sojusznicy w walce z siłami Chaosu, uwikłały się w długą i krwawą wojnę, nazwaną przez Krasnoludów Wojną Zemsty. W końcu szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Khazadów, ale ich radość była krótkotrwała. Górami Krańca Świata wstrząsnęła seria erupcji wulkanicznych. Twierdze Krasnoludów, osłabione w wyniku działań wojennych, utraciły kontakt pomiędzy sobą. Kolejne twierdze padały pod zmasowanym atakiem Zielonoskórych i Trolli. 
     Od tego czasu rasa Krasnoludów trwa w stanie ciągłej wojny. Brodaci wojownicy odnieśli wiele zwycięstw, szczególnie w czasie, gdy wraz z założycielem Imperium, Sigmarem Młotodzierżcą, roznieśli w pył hordę Zielonoskórych w Bitwie o Przełęcz Czarnego Ognia. Jednak krasnoludzkie fortece w Górach Krańca Świata wciąż balansują na krawędzi zagłady. 
     Krasnoludowie słyną na bitewnych polach ze swej niewzruszonej odwagi. Walczą pieszo, w zwartych formacjach, zakuci w przedniej jakości pancerze i uzbrojeni w potężne młoty i topory, pozostając najbardziej stanowczymi i nieugiętymi pośród wojowników świata. A są przy tym najbardziej pomysłową ze wszystkich ras. Rozwinęły sztukę wytwarzania czarnego prochu, poznały tajniki wykorzystywania pary wodnej i arkana tuzina innych umiejętności, które trzymają w tajemnicy przed resztą świata. Wyrazem ich pomysłowości są przeróżne machiny wojenne, które towarzyszą im na polu walki. Od uświęconych obyczajem Mścicieli i balist, poprzez niezawodne działa, po strzeżone tajemnicą organki, miotacze ognia i Żyrokoptery. I nie ma w świecie rasy, która dysponowała by tak potężnymi urządzeniami. 
     Nim przeciwnik rozbije się o twardy mur krasnoludzkich tarcz musi wpierw przetrwać deszcz kul i bełtów wystrzelonych z krasnoludzkich muszkietów i kusz. Wreszcie na końcu sprostać musi samym Khazadom, wojownikom równie zawziętym i mściwym, co wyszkolonym. Niewiele jest na świecie rzeczy, które są w stanie przerazić Krasnoluda - a jeśli nawet, to i tak by się do tego nie przyznał - dlatego też wróg powinien być gotowy na długi, twardy bój. Kompania Khazadów prędzej będzie stać i walczyć do upadłego, niż wycofa się i przyzna do porażki. 
     Krasnoludowie doskonale pamiętają zarówno swych przyjaciół jak i wrogów. Dotrzymują danego słowa, nawet jeśli obietnica wiedzie ich do wojny. Nic więc dziwnego, że uważane są za bezcennych sprzymierzeńców. Jeśli ktoś uczynił sobie z Khazada wroga, ściągnął nieszczęście nie tylko na swoją głowę, ale również na głowy swych potomków. Krasnoludowie nie zapominają uraz, co więcej pielęgnują je i hołubią, zapisując afronty i uchybienia w opasłych tomiskach. Robią to, by każda ze zniewag została z czasem pomszczona. /cyt. Podręcznik do Warheim FS, Mitterherbst by Quidam Corvus/
 

BOHATEROWIE

TAN
Stan liczbowy: 1/1


Wpisy na blogu:
Tan

***

MISTRZ INŻYNIER
Stan liczbowy: 1/1


Wpisy na blogu:
Mistrz Inżynier

***

KOWAL RUN
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:


***

DŁUGOBRODY
Stan liczbowy: 1/1


Wpisy na blogu:

***

ŁAMACZ ŻELAZA
Stan liczbowy: 0/1Wpisy na blogu:


***

STRONNICY 

WOJOWNIK KLANOWY
Stan liczbowy: bez ograniczeń

 
 

***

STRZELEC
Stan liczbowy: 1/10

 
Wpisy na blogu:

***
GÓRNIK
Stan liczbowy: 0/5Wpisy na blogu:


***
POGROMCA TROLLI
Stan liczbowy: 1/3


Wpisy na blogu:

***

MACHINY 

ŻYROKOPTER
Stan liczbowy: 1/1


Wpisy na blogu:

***

KHAZADZI Z GÓR KRŃCA ŚWIATA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz