16.12.2014

Długobrody #1

     W poprzednim wpisie prezentowałem model Tana, a w związku z tym, że kiepsko mi idzie malowanie modeli do bandy Khazadów z Gór Krańca Świata których pomalowanie miałem w planach na ten rok  to postanowiłem wykończyć podstawkę Długobrodemu którego pomalowałem już jakiś czas temu i dzięki temu mogę go w końcu zaprezentować na łamach bloga.
     Banda Khazadów jest moją ulubioną i tą bandą zazwyczaj gram ze znajomymi w system Warheim FS. A skoro jest ulubioną to przydałoby się nad nią co nie co podziałać, w związku z tym myślę, że w najbliższym czasie kilka modeli krasnoludów tutaj zawita.

DŁUGOBRODY:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 55 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Długobrodzi są najstarszymi i najbardziej doświadczonymi wojownikami pośród Krasnoludów, o czym świadczy dobitnie długość ich bród. Ich widok zapewnia im pełne poważanie ze strony pozostałych Krasnoludów, którym słusznie wpojono szacunek dla starszych.
     Młodsi Krasnoludowie nie są w stanie sobie wyobrazić liczby wojen, w których brali udział Długobrodzi, liczby pokonanych przez nich wrogów i trudnych chwil, które przyszło im przetrwać. Długobrodzi bezustannie narzekają, a to, że dzisiejsze Gobliny są mniejsze i słabsze niż dawniej bywało, a to, że nic nie jest wykonane tak dobrze jak ongiś. I nikt nie śmie kwestionować ich słów, bowiem okazałość ich bród świadczy dobitnie o ich doświadczeniu.
     W bitwie pokazują swe długo rozwijane umiejętności. Z lekceważeniem odnoszą się do pomniejszych zwrotów w losach bitwy, które przyprawiłyby mniej doświadczonych wojowników o drżenie serca. Biada gołowąsowi, który by się zawahał pod ich surowym spojrzeniem, gdyż z pewnością spotkałaby go kara.BROŃ/PANCERZ: Długobrody posiada SZTYLET i BROŃ WIELKĄ, gracz wedle uznania może wyposażyć oficera w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU KHAZADÓW Z GÓR KRAŃCA ŚWIATA.
ZASADY SPECJALNE:
ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2), TRUDNY DO ZABICIA.

MĘSTWO PRZODKÓW: Długobrody przeprowadzając test oparty na współczynniku CP wykonuje rzut 3K6 odrzucając kostkę z najwyższym wynikiem.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.2 komentarze:

  1. Super model! A jaki topór! Znakomite zastosowanie Shieldberera!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki. Topór zwinąłem z modelu AoW, z którego zrobiłem Mistrza Inżyniera :) W końcu to Wiiiiiielka broń :)

      Usuń