31.12.2014

Szaman Nocnych Goblinów

     Szaman Nocnych Goblinów jest ostatnią figurką prezentowaną przeze mnie w tym roku, również ostatnią na dłuższy czas jeżeli chodzi o modele do bandy Nocnych Goblinów oraz ostatnią figurką "prezentową" w roku A.D.2014.
     Model pochodzi z podstawki do siódmej edycji zwanej Skull Pass i jest on bardzo wdzięczną figurką w malowaniu dzięki stosunkowo prostej rzeźbie i niewielu dodatkom. Taki easy paint. Niestety model ten imo nie dorasta do pięt modelom z edycji wcześniejszych. W związku z tym, że chciałem jeszcze dzisiaj opublikować ten wpis i nie miałem wcześniej czasu na zrobienie zdjęć jak dopiero wieczorową porą to są jakie są. Postaram się w najbliższym czasie wrzucić lepsze [edit - już zmienione]. Ok dość pisania o Szamanie.

     Życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!SZAMAN NOCNYCH GOBLINÓW:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 40 ZK
PODSTAWKA: 20X20 MM 

     Czary Szamana Nocnych Goblinów wydają się słabe i irytujące, ale potrafią być wielce niebezpieczne – zupełnie jak same Nocne Gobliny. Podczas gdy Szamani Orków postrzegani są jako uzależnieni od transów bufoni, Szamani Nocnych Goblinów są sprytni i przebiegli, choć nie mniej dziwni. Wykorzystują często magię, by zyskać wpływy w plemieniu. Wielu z nich osiąga szczyty władzy, doradzając Hersztowi, a czasem nawet przejmując władzę od niego. Zielonoskórzy, którzy przeciwstawiają się Szamanowi Nocnych Goblinów, dostają potwornych gazów, zostają zaatakowani przez roje insektów albo spotyka ich jakaś inna przypadłość. W bitwie Szamani Nocnych Goblinów używają swych nikczemnych czarów do zabijania, a przynajmniej do przeszkadzania wrogowi. Są to zaklęcia znacznie subtelniejsze niż te rzucane przez Orków, ale równie efektywne. Kiedy przeciwnik nie może dokończyć ataku, ponieważ opada go świerzbiący rój, a broń Zielonoskórych nieomylnie przebija pancerz w jego najsłabszym punkcie, to najpewniej mamy tu do czynienia z magią Szamana Nocnych Goblinów.
     Szamani Nocnych Goblinów noszą ławo rozpoznawalne kaptury i znani są ze swego szaleństwa spowodowanego pożeraniem wielkich ilości halucynogennych grzybów. Ich wiedza o grzybach jest przeogromna i tylko oni znają pełny rytuał hodowania, zbierania i przyrządzania Szalonego Kapelusznika – grzybów, które zmieniają Nocne Gobliny w uzbrojonych w kule Goblińskich Fanatyków. Powiada się, że Szaman Nocnych Goblinów, który ostatecznie zje zbyt wiele grzybów, zmienia się w gigantyczną, przepełnioną magią grzyborośl. Wiedzie następnie wilgotne, nudne życie grzyba, ale to nie koniec jego problemów. Grzyborośle są obiektem pożądania innych szamanów, a co za tym idzie, przemienia taka nieuchronnie kończy się pożarciem.BROŃ/PANCERZ: Szaman Nocnych Goblinów posiada SZTYLET i KOSTUR, gracz wedle uznania może wyposażyć model w dodatkowy oręż i pancerz z LISTY EKWIPUNKU NOCNYCH GOBLINÓW.
ZASADY SPECJALNE:
MAG: Szaman Nocnych Goblinów zna jedno zaklęcie MAŁEGO ŁOOOMOTU!. Więcej informacji znajduje się w ROZDZIALE XXIIII: MAGIA.


6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny klimatyczny model! pucharek muchomorków rządzi!

  OdpowiedzUsuń
 2. To bardzo urokliwy model, choć w rzeczy samej chyba najmniej okazały ze wszystkich szamanów nocnych gobasków. No ale za tą cenę nie ma co narzekać ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelicznik jakość/cena jest jak najbardziej OK.

   Usuń
 3. A mnie się tam podoba - sam ma takiego :)

  OdpowiedzUsuń