14.12.2014

Goniec - Najemne Ostrze 5/36

     Dzisiaj zaprezentuję model reprezentujący Gońca - Najemne Ostrze do systemu Warheim. Jakiś czas temu pewnie z w połowie 2014 roku zamieściłem wpis na blogu odnośnie tworzenia modelu Gońca, którego stworzyłem z Slayera z piątej edycji dodając i odejmując małe co nie co :) Jak na krasnala przystało malowanie go sprawiło mi wiele frajdy. Jeżeli chodzi o samego Gońca to jeszcze nigdy nim nie grałem ale skoro już został pomalowany to będzie trzeba go kiedyś wynająć. Przypuszczam, że będzie się dobrze sprawdzał w drużynach o niższym współczynniku CP np drużynach ludzkich.

GONIEC:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 40 ZK
ŻOŁD: 20 ZK
PRESTIŻ DRUŻYNY: +27 PUNKTÓW
PODSTAWKA: 20 X 20 MM


     Krasnoludzkie twierdze w Górach Krańca Świata łączy skomplikowana sieć podziemnych korytarzy, zwanych Poddrogami. Łączność między fortecami zapewniają Gońcy. Są to doskonale wyszkoleni młodzi biegacze, którzy dostarczają wiadomości zapisane krasnoludzkim pismem runicznym. W ciągu ostatnich kilkuset lat praca gońca stała się jeszcze bardziej niebezpieczna. Muszą unikać wszędobylskich Goblinów. Nadkładają drogi, omijając zablokowane korytarze i eksplorując dzikie, podziemne obszary. Często muszą podróżować na powierzchni ziemi. Najsilniejsi i najbardziej wytrzymali Gońcy są wykorzystywani do przekazywania wiadomości między fortecami Krasnoludów w górach a koloniami w głębi Imperium.
UWAGI: Goniec może zostać zatrudniony przez następujące drużyny: Muszkieterzy z Nuln, Piechota Morska z Marienburga, Strażnicy dróg z Averlandu, Zbrojni z Middenheim, Zbrojna kompania z Ostlandu oraz Żołnierze z Reiklandu, Zbrojną chorągiew z Kisleva, Khazadzi z Gór Krańca Świata. Krasnoludowie słyną z głębokiej niechęci jaką darzą Elfów, jeżeli Krasnolud zostanie wynajęty przez drużynę w szeregach której służy Elf, wartość ŻOŁDU wypłacanego Gońcowi zostaje podwojona.
Goniec, który osiągnął kolejny poziom doświadczenia i w ramach rozwoju wylosował NOWĄ UMIEJĘTNOŚĆ może nauczyć się jednej zdolności z listy umiejętności STRZELECKICH lub SZYBKOŚCIOWYCH. Ponadto, Goniec może nauczyć się jednej z wymienionych poniżej umiejętności specjalnych:
DŁUGONOGI: Wartość współczynnika SZYBKOŚĆ Gońca zostaje zwiększona o +1 punkt. Należy zauważyć, że wartość współczynnika SZ może zostać zwiększona ponad rasowe maksimum.
OBIEŻYŚWIAT: Goniec w swoim życiu wiele podróżował, zdobywając rozległą wiedzę. Drużyna w której służy najmita otrzymuje premię +1 do rzutu na eksplorację.
ZWIADOWCA: Goniec podlega zasadzie specjalnej ZWIADOWCA.BROŃ/PANCERZ: Goniec posiada SZTYLET, MŁOT BOJOWY oraz KUSZĘ i HEŁM.
ZASADY SPECJALNE:
ODPORNOŚĆ NA MAGIĘ (2), TRUDNY DO ZABICIA.
GONIEC: Najmita znacznie zwiększa możliwość efektywnego przekazywania rozkazów. Goniec, który znajduje się w zasięgu dowodzenia DOWÓDCY, zwiększa ten zasięg o kolejne +6”.
NIENAWIŚĆ: Khazadzi NIENAWIDZĄ Snotlingów, Gnoblarów, Goblinów, Hobgoblinów, Orków, Czarnych Orków oraz Krasnoludów Chaosu i Bykocentaurów.
NIEUSTĘPLIWOŚĆ: Krasnoludowie walczą ze wściekłą determinacją i jedynie w ostateczności opuszczają swoje pozycje. Khazadzi określając dystans ucieczki wykonują rzut 3K6 odrzucając kostkę z najwyższym wynikiem.
UPORCZYWOŚĆ: Krasnolud w biegu jest nieustępliwy niczym następujące po sobie pory roku, a jego pochód jest praktycznie nie do powstrzymania. Model Krasnoluda może biec, nawet jeśli wróg znajdzie się na tyle blisko, by powstrzymać bieg.
ZABOBONNY LĘK: Choć Krasnoludowie znani są ze swej niespotykanej odwagi, istnieje coś, co budzi w nich niemal zabobonny lęk. Khazadzi, istoty z gruntu praktyczne i twardo stąpające po ziemi, nie mogąc pojąć natury egzystencji oraz co gorsza nie mogąc przegnać zagrożenia ostrzem topora są podatni na GROZĘ, jaką wywołują w nich istoty eteryczne.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

6 komentarzy:

 1. Sympatyczna konwersja, w dodatku z lekkim szaleństwem w oku ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Jego dziki wyraz obrazuje determinację z jaką chce dostarczyć glejt :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dzięki. Niestety to wina zdjęć :(

   Usuń
 3. Super klimatyczny model! Bardzo podobają mi się stare krasie, ten ex-Slayer to potwierdza:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki wielkie. Rzeczywiście stara krasie mają coś w sobie.

   Usuń