01.12.2014

Gobliński Fanatyk

     Gobliński Fanatyk jest modelem który może występować zarówno w bandzie Orków i Goblinów oraz Nocnych Goblinów. Przedstawiona przeze mnie figurka pochodzi z edycji szóstej/siódmej i jest całkiem fajna, może nie tak klimatyczna jak z piątej ale nadal całkiem klawa. Jest to kolejny model pomalowany dla Areo w ramach akcji prezentowej.

GOBLIŃSKI FANATYK:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-1
KOSZT REKRUTACJI: 50 ZK
PODSTAWKA: 25 MM (OKRĄGŁA)
     Gobliński Fanatyk to najczęściej Nocny Goblin uzbrojony w żelazną kulę tak ciężką, że nie podobna jej unieść, mimo to owi szaleńcy potrafią rozkręcić ją za pomocą przytwierdzonego doń grubego łańcucha. Wiruje cały Gobliński Fanatyk, a wraz z nim sama kula, która rozbija wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu. Goblińscy Fanatycy zawdzięczają swoją siłę wysoce szkodliwemu wywarowi przygotowanemu z rzadkich i zabójczych grzybów zwanych Szalonymi Kapeluszami. Po spożyciu naparu oczy Nocnego Goblina wychodzą z orbit, a całe jego ciało zaczyna się obracać. Owa potrzeba kręcenia się w kółko zostaje powstrzymana przez kamratów z kompanii, którzy przytrzymują nieszczęśnika, dopóki wróg nie podejdzie dostatecznie blisko. Wtedy kamraci wciskają w ręce Goblińskiego Fanatyka koniec łańcucha i popychają go w odpowiednim kierunku. Uwolniony Nocny Goblin zaczyna natychmiast szaleńczo wirować. Po początkowych pchnięciu Gobliński Fanatyk traci poczucie kierunku i beztrosko przebija się przez wszystko co stanie mu na drodze. Niewiele jest rzeczy które potrafią przetrwać zniszczenie siane przez odurzonego Nocnego Goblina. Ostatecznie Gobliński Fanatyk potknie się, zadusi własnym łańcuchem lub padnie na
ziemię i umrze w konwulsjach. Mimo to na twarzy Nocnego Goblina cały czas maluje się szaleńcza radość, a nawet po śmierci na ustach większości z nich gości uśmiech od ucha do ucha.BROŃ/PANCERZ: Gobliński Fanatyk uzbrojony jest w KULĘ NA ŁAŃCUCHU. Model nie może posiadać żadnej innej broni i nie może używać pancerza.
ZASADY SPECJALNE:
NISZCZYCIELSKA SIŁA:
Gobliński Fanatyk nie może być celem szarż, może być natomiast celem ataków z broni dystansowej i zaklęć. Należy jednak pamiętać, że model stanowi ruchomy cel dla strzelców. Do początku następnej fazy ruchu modelu, wszystkie wymierzone w Goblińskiego Fanatyka ataki bronią dystansową wykonywane są z karą -1 do testu trafienia.
UWOLNIĆ FANATYKA: znajdujący się pod wpływem wywaru Gobliński Fanatyk nie jest w stanie poruszać się samodzielnie i do momentu uwolnienia musi mu towarzyszyć dowolny model bohatera lub stronnika (Orka lub Goblina), który będzie prowadził odurzonego Nocnego Goblina w kierunku modeli wroga. Jeżeli model bohatera lub stronnika zostanie Oszołomiony!, Powalony na ziemię! lub Wyłączony z akcji! przed uwolnieniem odurzonego Nocnego Goblina, to na początku następnej fazy ruchu gracza Orków & Goblinów w fazie ruchów przymusowych model Goblińskiego Fanatyka zostaje uwolniony automatycznie i porusza się o 2K6” w losowo wybranym kierunku.
Gobliński Fanatyk oraz towarzyszący mu model nie mogą biegać.
Gobliński Fanatyk może zostać uwolniony w dowolnej turze w fazie rozpoczęcia tury w fazie ruchów przymusowych. Po uwolnieniu należy wykonać ruch odurzonym Nocnym Goblinem o 2K6” w kierunku wybranym przez gracza.
     W kolejnych turach po uwolnieniu Goblińskiego Fanatyka, porusza się on w ramach ruchów przymusowych fazy ruchu gracza. Należy wykonać rzut K6, aby określić sposób w jaki porusza się model. Wynik 1 oznacza, że Gobliński Fanatyk zaplątuje się w łańcuch lub przewraca przygnieciony ciężką kulą, model zostaje Wyłączony z akcji!; wynik 2-5 oznacza, że model porusza się o 2K6” w kierunku wybranym przez gracza, zaś wynik 6 oznacza, że odurzony Nocny Goblin porusza się o 2K6” w losowo wybranym kierunku.
ŁUUUPS!: kiedy Gobliński Fanatyk porusza się przez modele (sprzymierzone lub wrogie), to zadają im niezwłocznie trafienie o SILE 5, do których stosuje się zasadę PRZEBICIE PANCERZA (co oznacza całkowity modyfikator -3 do Ochrony Pancerza) i które rozdzielane są jak trafienia ze strzelania. Modele mogą wykonać ruch i Uciekać! przez Goblińskiego Fanatyka, ale każdy taki nierozważny model naraża się na opisane wyżej trafienia.
POZA KONTROLĄ: życie Goblińskiego Fanatyka, a więc życie niewielkich rozmiarów Nocnego Goblina kręcącego młynka ciężką metalową kulą kończy się zwykle, co nie może dziwić, nieszczęśliwym wypadkiem. Gobliński Fanatyk zostaje Wyłączony z akcji! w jednym z następujących przypadków:
- jeżeli w rzucie określającym sposób poruszania wypadnie 1,
- jeżeli w rzucie na ruch Goblińskiego Fanatyka wypadnie para takich samych liczb – zasady tej nie stosuje się w turze uwolnienia fanatyka,
- jeżeli jakikolwiek model kończy swój ruch na Goblińskim Fanatyku. Model taki otrzymuje trafienie o SILE 5, co wynika z faktu wejścia na odurzonego Nocnego Goblina i kolejne trafienie o SILE 5 w wyniku przedśmiertnych drgawek Goblińskiego Fanatyka.
OTUMANIONY: Goblińskiego Fanatyka nieustannie poddawany działaniu narkotycznych wywarów traci kontakt z otoczenie, nieświadomy otoczenia odurzony Nocny Goblin nigdy nie zdobywa doświadczenia.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.


6 komentarzy:

 1. Stary gobliński fanatyk <3 <3 <3 Czacha na plecach rządzi! Podobnie jak te kwiatki, z czego one są zrobione? Wyglądają trochę jak pomalowane goździki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czacha tak średnio mi wyszła :/ Natomiast kwiatki to rzeczywiście kwiatki :) Poszedłem kiedyś do kwiaciarni po bukiet kwiatów na jakąś tam okazję i zobaczyłem takie suszone kwiatuszki. Ładnie się uśmiechnąłem do pani i dostałem gratis gałązkę albo i dwie, w każdym bądź razie wystarczy mi do końca życia i jeszcze dłużej. Kiedyś spróbuję je zabarwić na jakiś kolor.

   Usuń
  2. Hmmm, dawno żonie kwiatów nie kupowałem, upiekę 2 pieczenie na jednym ruszcie! :D

   Usuń
  3. Ooo... no to musisz nadrobić zaległości ;)

   Usuń
 2. Jeden z najładniejszych modeli Fanoli- w ogóle te metale 6 ed były super klimatyczne! choć łańcuchowo-łamliwe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten również nie ustrzegł się złamania łańcucha - musiałem nawiercić i założyć pin :/

   Usuń