20.02.2015

Karty - Najemne Ostrza - wip

     Nie wiem jak Wam ale mi notorycznie zdarza się zapominać o zasadach specjalnych Najemnych Ostrzy które czasami pojawiają się w moich rozpiskach. Nie ma problemu o ile Najmita pojawia się kilka razy z rzędu natomiast jak zaczynam rozgrywkę nową kompanią gdzie występują zupełnie nowe Najemne Ostrza, szczególnie te które posiadają rozbudowane zasady specjalne to pojawiają się problemy. Pomyślałem sobie, że dobrym rozwiązaniem będzie stworzenie kart dla Najmitów, zaoszczędzi to sporo czasu które marnuje się na wertowanie podręcznika w poszukiwaniu zasad specjalnych.
     Do stworzenia karty wykorzystałem znalezioną w internecie kartę z gry Warhammer Invasion, którą delikatnie zmodyfikowałem. Przy pracach z poprzednimi kartami zdarzeń losowych oraz terenów wykorzystywałem głównie Painta natomiast przy tworzeniu kart Najemnych Ostrzy musiałem posiłkować się trochę bardziej rozbudowanym programem. Znalazłem sobie w internecie program Sumopaint działający na  na dodatek w trybie online - polecam fajna sprawa. 
     Ta karta jest jeszcze w fazie dopracowywania, jak na razie prawie powstała przednia część karty, natomiast na rewersie będą spisane zasady specjalne.
     Liczę na odzew graczy Warheim w tej sprawie.


3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki, muszę jeszcze sporo pracy w nie włożyć ale mam nadziej, że będą przydatne. Btw kiedy doczekamy się kart lokacji i terenów?

   Usuń
  2. Najszybciej jak się da. Niestety luty mam dość zawalony ale robimy co możemy :)

   Usuń