10.01.2016

Ghoul 4/21

     Na potęgę posępnego czerepu... :D Ten model jest po prostu świetny, czacha trolla robi swoje. To mój ulubiony piątoedycyjny Ghoul.
GHOUL:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-5
KOSZT REKRUTACJI: 40 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Z wyglądu Ghoule przypominają zgarbionych, wychudłych Ludzi z potwornie przekrwionymi oczami. Podobno spiłowują sobie zęby, dzięki czemu mają dwa rzędy ostrych, trójkątnych kłów, świetnie nadających się do rozszarpywania ciał ofiar. Jednakże największe przerażenie wzbudzają ich pazury. Dłonie i palce Ghouli są wydłużone i poczerniałe. Paznokcie zmieniły się w długie i grube pazury, spod których sączy się czarny jad. Ghoule wykazują oznaki inteligencji i sprytu, ale często
kłóci się to z ich żądzą krwi. Tak więc to, czy Ghoul zaatakuje otwarcie, czy też uderzy z zaskoczenia, zależy od tego, czy w danej chwili przeważa instynkt przeżycia czy żądzą mordu. Ghoule spotykane są najczęściej na obszarze Sylvanii, gdzie przy drogach czatują na samotnych lub nieostrożnych wędrowców. W razie starcia z liczniejszym przeciwnikiem Ghoule wycofują się, ale potrafią też podążać za taką grupą i nękać ją niespodziewanymi napaściami.
     Pomimo swojego wychudłego, niemal trupiego wyglądu, nocnego trybu życia oraz związku z Wampirami, Ghoule w istocie nie są Nieumarłymi. Służą potężniejszym Nieumarłym, ponieważ wiedzą, że tam dokąd wyruszą panowie życia i śmierci, z pewnością dojdzie do rzezi - a Ghoule są z natury padlinożercami. Są to nędzne, piszczące potwory, groźne tylko w dużej liczbie. Można je czasami zobaczyć nocą na cmentarzach albo na pobojowiskach.BROŃ/PANCERZ: Ghoule posiadają zdolność broń naturalna z cechą oręża ZATRUTY ATAK. Ghoule nigdy nie mogą używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

GŁÓD KRWI, STRACH.
GHOUL:
Ghoule są zbyt nędzni i tchórzliwi by ktokolwiek uznał ich zwierzchność, Ghoule nigdy nie mogą zostać przywódcami Nieumarłego taboru ludu Strigosu. 
Ponadto, jeżeli w rzucie na TABELĘ ROZWOJU Ghoul uzyska wynik Chłopak ma talent! gracz określając dostępne dla bohatera LISTY UMIEJĘTNOŚCI nie może wybrać UMIEJĘTNOŚCI AKADEMICKICH.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

9 komentarzy:

 1. Fajowy i niepodobny do reszty :-) Ciekawe czy to ten sam rzeźbiarz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mam pojęcia czy wszystkie Ghoule z 5ed są spod dłuta jednego człowieka.

   Usuń
 2. Ghoul jest fenomenalny a czaszka w łapach to taka wisienka na torcie! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj nie chciałbym taką wisienką dostać po głowie :D

   Usuń
 3. Rude kłaki na zielonej skórze pleców bardzo dobrze wyglądają :) Rzeźba - czysty oldschool.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest zielona skóra :D Tylko szara. Ale tak czy inaczej dobrze wygląda.

   Usuń
  2. A ten szary ma ciemnozielony odcień tylko na zdjęciach, czy tylko w moich oczach? :P

   Usuń
  3. A ten szary ma ciemnozielony odcień tylko na zdjęciach, czy tylko w moich oczach? :P

   Usuń
  4. Tylko na twoim monitorze :D

   Usuń