13.01.2016

Zombie #3

     Jakiś czas temu Maniek zaprezentował model szkieleta z kosą, ja takiego nie mam ale pochwaliłem się, że mam Zombie z kosą i wczoraj właśnie on zjechał z taśmy produkcyjnej aby móc się zaprezentować w dzisiejszym wpisie.
ZOMBIE:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-7
KOSZT REKRUTACJI: 20 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Zombie powstają na skutek mniej więcej tego samego procesu, co Szkielety, ale Zombie są jeszcze mniej efektywne. Ich gnijące ciała utrudniają im poruszanie się i trudno znaleźć istotę, której tak bardzo brakuje zręczności i szybkości jak Zombie. Jednakże nieco łatwiej je stworzyć niż Szkielety, zatem często bywają wykorzystywane jako słudzy i żołnierze dla Nieumarłych panów lub Nekromantów. Brakuje im własnej woli i muszą polegać na utrzymującej je w całości magii Dhar.
     Zombie przypomina poruszające się zwłoki w różnych stadiach rozkładu. Są brudne i ohydne, wszędzie niosą ze sobą zapach grobowej stęchlizny.
 

BROŃ/PANCERZ: Zombie posiadają zdolność broń naturalna. Zombie nigdy nie mogą
używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA, NIEUMARŁY, STRACH.
GHOUL:
Zombie to wyjątkowo twardzi Ożywieńcy, którzy walczą nawet rozczłonkowani. Zombie zostaje Wyłączony z akcji! jedynie przy wyniku 6 w rzucie na TABELĘ EFEKT ZRANIENIA. Wynik 1-5 traktowany jest jako Oszołomiony!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

4 komentarze:

 1. Wygląda jakby do kogoś machał krzycząc Howdy! ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Siemasz chodź tu skrócę cię o głowę:D

   Usuń
 2. Szkielet, zombie, to teraz wampira ktoś z kosą musi zrobić ;) Świetne malowanie !

  OdpowiedzUsuń