09.01.2016

Zombie #2

     Bateria w telefonie już sprawna więc obiecany wczoraj Zombie. Kolejny Zombie, a niechęć ta sama. Może jak będę malował ostatniego to je trochę polubię... rozmarzyłem się :DZOMBIE:
LICZBA MODELI W DRUŻYNIE: 0-7
KOSZT REKRUTACJI: 20 ZK
PODSTAWKA: 20 X 20 MM

     Zombie powstają na skutek mniej więcej tego samego procesu, co Szkielety, ale Zombie są jeszcze mniej efektywne. Ich gnijące ciała utrudniają im poruszanie się i trudno znaleźć istotę, której tak bardzo brakuje zręczności i szybkości jak Zombie. Jednakże nieco łatwiej je stworzyć niż Szkielety, zatem często bywają wykorzystywane jako słudzy i żołnierze dla Nieumarłych panów lub Nekromantów. Brakuje im własnej woli i muszą polegać na utrzymującej je w całości magii Dhar.
     Zombie przypomina poruszające się zwłoki w różnych stadiach rozkładu. Są brudne i ohydne, wszędzie niosą ze sobą zapach grobowej stęchlizny.
 

BROŃ/PANCERZ: Zombie posiadają zdolność broń naturalna. Zombie nigdy nie mogą
używać oręża i pancerzy.
ZASADY SPECJALNE:

ANIMACJA, NIEUMARŁY, STRACH.
GHOUL:
Zombie to wyjątkowo twardzi Ożywieńcy, którzy walczą nawet rozczłonkowani. Zombie zostaje Wyłączony z akcji! jedynie przy wyniku 6 w rzucie na TABELĘ EFEKT ZRANIENIA. Wynik 1-5 traktowany jest jako Oszołomiony!.

Cytat z Warheim Fantasy Skirmish by Quidamcorvus -> blog.

3 komentarze:

  1. A mi się podoba :-) Problem z tymi figurkami jest taki, że przy malowaniu wydają się fatalne. Koniec końców efekt nie jest taki zły, bo koślawość rzeźby w przypadku zombie staje się zaletą :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja nie napisałem, że mi się nie podoba. Bo po pomalowaniu wiele zyskują ale samo malowanie tych modeli jakoś mi nie podchodzi.

      Usuń