02.01.2016

W 30 dni dookoła cmentarza

     Tym oto wpisem rozpoczynam cykl postów traktujących o powstającej bandzie Nieumarłego taboru ludu Strigosu. Mam zamiar w trzydzieści dni pomalować kilkanaście figurek tak aby móc wystawić w pełni grywalną drużynę.
     Wczoraj rozpocząłem już pewne zabiegi przy figurkach i udało mi się je oczyścić z nadlewek oraz położyć na nich podkład. O dnia dzisiejszego startujemy z malowaniem. A oto co będzie do pomalowania:
1) Nekromanta
2) Dreg x 2
3) Zombie x 10
4) Ghoul x 6
5) Gravier
6) Czarownica

     Wampira oraz Ghasta już kiedyś pomalowałem. Tak czy inaczej 21 modeli do pomalowania jest, a dni raptem 30 - trzymajcie kciuki.

10 komentarzy:

 1. Czekam niecierpliwie na efekt końcowy! Powodzenia! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się genialnie!Widze Mordheimowego nekromante,Ghoule z mojej ulubionej edycji!...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak myślę. Ghule są z 6 i 5 edycji. Też lubię :D

   Usuń
 3. Ambitnie, ale wykonalnie :-) Stosowanie washy na białym podkładzie może przyspieszyć nieco proces malowania. Zazdroszczę nekromanty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszędzie da się washe stosować :( Nekromanta tu nie jest wisienką na torcie. Przyjrzyj się dokładniej ;)

   Usuń
 4. No, no, no - Luthor, Witch i Necromancer. Rarytasy! Przesyłam wyrazy szacunku podszyte lekką zazdrością :P Trzymam kciuki za sukces sprawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jedyny który dostrzegł dwie pozostałe wisienki poza Nekro. Jest jeszcze co prawda Dreg ale to nie taki znowu rarytas. Witch to jest ta najlepszejsia wisienka IMO.

   Usuń
  2. Witch jest świetna, to prawda. Ja przeoczyłem Luthora i tego sobie nie wybaczę, bo na ten model bezskutecznie poluję od lat! :-)

   Usuń
  3. Słabo myśliwy z ciebie. Ostatnio często się pojawia na ebay. Nie wiem czy oryginał bo jest często i od tego samego gościa. Ale co tam. Ja swojego kupiłem już dawno temu.

   Usuń